W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Odbyły się "Prezentacje Uczelni w powiecie"

27.02.2025

Młodzież odwiedza stoiska uczelni, rozmawia z ich przedstawicielami

Jaki kierunek wybrać? Na której uczelni? Odpowiedzi na to te pytania uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli poszukać podczas Prezentacji edukacyjno-doradczych „Uczelnie w powiecie”.

26 lutego 2025 r. w naszym mieście odbyły się Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”!

Maturzyści i uczniowie szkół średnich mieli okazję poznać ofertę 12 uczelni wyższych z różnych zakątków Polski.

W trakcie targów młodzież mogła porozmawiać z przedstawicielami uczelni o kierunkach studiów, życiu studenckim i perspektywach zawodowych. Uczelnie zaprezentowały ofertę edukacyjną, ponadto kusiły atrakcyjnymi programami stypendialnymi, formami aktywizacji środowiska studenckiego. Broszury informacyjne i gadżety promocyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem

Na koniec wyróżniono najciekawsze stoiska! Nagroda Starosty Hajnowskiego za najciekawszą ofertę zaprezentowaną w trakcie prezentacji powędrowała do Uniwersytetu Warszawskiego, z kolei Burmistrz Miasta Hajnówka wyróżnił Uniwersytet Medyczny

Uczciwie musimy przyznać, że stoiska wszystkich uczelni były bardzo ciekawe – prawdziwą furorę zrobił „pies- robot” – o, przepraszamy, tj. czworonożna platforma krocząca (:P), zakupiona na potrzeby laboratorium Wydziału Inżynierii Politechniki Białostockiej. Inne uczelnie przygotowały stoiska multimedialne i loterie fantowe.

Organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja Wieści Podlaskich, pod patronatem Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta w Hajnówce.

„Uczelnie w Powiecie” mają miejsce w miejscowościach województwa podlaskiego. Dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych to szansa na bezpośrednią rozmowę z przedstawicielami uczelni, by bez pośpiechu zapoznać się z ofertą, dokonać porównania. Przyjazd uczelni do miejsca zamieszkania potencjalnego studenta sprawia, że szkoły mogą dotrzeć do szerszej grupy młodych ludzi, gdyż nie wszyscy maturzyści uczestniczą w dniach otwartych.

Gratulujemy zwycięskim uczelniom i życzymy uczniom udanych wyborów edukacyjnych!

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (18)