W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Odbyły się Prezentacje edukacyjno-doradcze „Uczelnie w powiecie” pod patronatem Starosty Hajnowskiego

02.03.2023

Jaki kierunek wybrać? Na której uczelni? Odpowiedzi na to te pytania uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli poszukać podczas Prezentacji edukacyjno-doradczych „Uczelnie w powiecie”.

Przedstawicielka Politechniki Białostockiej odbiera nagrodę Starosty Hajnowskiego - obok niej do zdjęcia pozują Starosta Hajnowski i Zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu hajnowskiego mogli zapoznać się z ofertą uczelni szkół wyższych, przedyskutować wątpliwości oraz być może dokonać wyboru ścieżki dalszej kariery. 27 lutego br. w II LO z DNJB w trakcie Prezentacji „Uczelni w Powiecie” zaprezentowało się pięć uczelni –   Politechnika Białostocka, Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku, Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku a także Wojskowa Akademia Techniczna  oraz Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy w Siedlcach.

Uczelnie przedstawiły bogatą ofertę edukacyjną, ponadto kusiły atrakcyjnymi programami stypendialnymi, formami aktywizacji środowiska studenckiego. Broszury informacyjne i gadżety promocyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja Wieści Podlaskich, pod patronatem Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta w Hajnówce. Uczelniom o ciekawej ofercie edukacyjnej przyznano nagrody Starosty Hajnowskiego i Burmistrza Miasta Hajnówka.

Nagrodę Starosty Hajnowskiego otrzymała Politechnika Białostocka, zaś słodkie wyróżnienie – Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy w Siedlcach. Z kolei nagrodę Burmistrza Miasta Hajnówka odebrali przedstawiciele Uniwersytetu Białostockiego. Gratulujemy!

„Uczelnie w Powiecie” mają miejsce w miejscowościach województwa podlaskiego. Dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych to szansa na bezpośrednią rozmowę z przedstawicielami uczelni, by bez pośpiechu zapoznać się z ofertą, dokonać porównania. Przyjazd uczelni do miejsca zamieszkania potencjalnego studenta sprawia, że szkoły mogą dotrzeć do szerszej grupy młodych ludzi, gdyż nie wszyscy maturzyści uczestniczą w dniach otwartych.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}