W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Od 12 grudnia 2021 roku będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów POLREGIO na Podlasiu oraz korekta cen

13.12.2021

W niedzielę, 12 grudnia 2021 r. wejdzie w życie rozkład jazdy edycji 2021/2022. Najwięcej zmian dla podróżnych zostanie wprowadzonych od 1 stycznia 2022 r., po wejściu w życie nowego aneksu do umowy samorządowej Podlasia z POLREGIO S.A. Najważniejszą z nich będzie reaktywacja codziennych połączeń do Siemianówki. Od 12 grudnia br. POLREGIO wprowadza modyfikację ogólnopolskiego cennika biletów.

Informacja -uniwersalna grafika wiadomości. Na niebieskim tle herb Powiatu Hajnowskiego oraz biały napis.

W najbliższą niedzielę, 12 grudnia 2021 roku nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów POLREGIO na terenie województwa podlaskiego. Do końca bieżącego roku na większości tras obsługiwanych przez POLREGIO zmiany będą dotyczyły głównie godzin lub terminów kursowania pociągów. Więcej zmian wejdzie w życie 1 stycznia 2022 roku, gdy zacznie obowiązywać aneks do umowy samorządowej.

Zmiany na odcinku Białystok - Szepietowo

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, organizacja ruchu pasażerskiego POLREGIO na odcinku Białystok – Szepietowo zostanie zmodyfikowana. Zastępcza komunikacja (ZKA) do/z Szepietowa będzie pomniejszona o jedną parę autobusów, natomiast ZKA do Łap w dni robocze zwiększy się z jednej do dwóch. Zostaną wprowadzone ograniczenia kursowania ZKA w weekendy – np. porannego kursu zastępczej komunikacji autobusowej z Białegostoku do Szepietowa (o godz. 6:05) nie będzie w niedziele, a południowy kurs (o godz. 12:20) będzie się odbywał codziennie poza sobotami.  

Nie zmieni się liczba kursujących codziennie pociągów (2 pary).

Honorowanie biletów okresowych POLREGIO w wybranych pociągach PKP Intercity. Dodatkowe postoje pociągów dalekobieżnych na trasie Szepietowo – Białystok.

W dalszym ciągu będzie obowiązywało porozumienie ze spółką PKP Intercity w sprawie honorowania biletów okresowych POLREGIO. Aby ułatwić codzienne dojazdy na tej trasie osobom uczącym się, studiującym i pracującym, w 12 pociągach PKP Intercity będą honorowane bilety okresowe POLREGIO (tygodniowe, miesięczne, kwartalne). Wymienione niżej pociągi uzupełnią ofertę POLREGIO:

 1. IC Słowacki : Ełk – Wrocław Główny odcinek honorowania: Białystok (7:58) – Szepietowo (8:39); codziennie; zatrzymuje się: Łapy, Racibory;
 2. IC Podlasiak : Suwałki – Świnoujście odcinek honorowania: Białystok (9:24) – Szepietowo (10:09); codziennie; zatrzymuje się: Łapy, Łapy Osse, Jabłoń Kościelna;
 3.  IC Nałkowska : Białystok – Wrocław Główny odcinek honorowania: Białystok (13:31) – Szepietowo (14:16); codziennie; zatrzymuje się: Łapy;
 4. IC Dąbrowska : Białystok – Wrocław Główny odcinek honorowania: Białystok (15:38) – Szepietowo (16:38); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Białystok Wiadukt i Klepacze;
 5. TLK Hańcza : Suwałki – Kraków Główny; odcinek honorowania: Białystok (17:52) – Szepietowo (18:34) codziennie; zatrzymuje się: Łapy;                  
 6. IC Narew : Białystok – Łódź Widzew; odcinek honorowania: Białystok (19:52) – Szepietowo (20:41); codziennie; zatrzymuje się: Baciuty oraz na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Łapy i Szepietowo;
 7. TLK Hańcza : Kraków Główny – Suwałki odcinek honorowania: Szepietowo (9:39) – Białystok (10:23); codziennie;zatrzymuje się: Łapy;                  
 8. IC Dąbrowska : Wrocław Gł. – Białystok; odcinek honorowania: Szepietowo (11:20) – Białystok (12:25); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Klepacze i Białystok Wiadukt;
 9. IC Nałkowska :  Wrocław Główny – Białystok odcinek honorowania: Szepietowo (13:38) – Białystok (14:20); codziennie; zatrzymuje się: Łapy;
 10.  IC Pilecki : Racibórz  – Białystok odcinek honorowania: Szepietowo (15:39) – Białystok (16:33); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Szepietowo i Łapy;
 11. IC Podlasiak : Świnoujście – Suwałki: odcinek honorowania: Szepietowo (18:09) – Białystok (18:52); codziennie;  zatrzymuje się: Łapy;
 12.  IC Słowacki : Wrocław Główny – Ełk: odcinek honorowania: Szepietowo (19:48) – Białystok (20:40); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Szepietowo i Łapy.

Przypominamy, że w pociągach PKP Intercity całkowita rezerwacja miejsc obowiązuje w elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT), czyli pociągach obsługiwanych przez pojazdy Dart (oznaczonych w rozkładzie literą R w kwadracie). W związku z tym, pasażerowie z biletami okresowymi POLREGIO powinni posiadać nieodpłatny bilet dodatkowy ze wskazaniem miejsca do siedzenia. W przeciwnym wypadku będą oni traktowani jako podróżni bez ważnego biletu. Nieodpłatne miejscówki są dostępne w kasie biletowej, w Serwisie e-IC oraz u konduktora w pociągu. W przypadku odbioru jej u konduktora, jeżeli na stacji jest czynna kasa biletowa, za miejscówkę zostanie pobrana opłata pokładowa w wysokości 10 zł.

W pociągach TLK lub IC zestawionych ze składów wagonowych można podróżować bez biletu dodatkowego na rezerwację miejsca. Takie składy są w rozkładzie oznaczone literą R.

Zmiany na innych trasach

Od 12 grudnia br. pojawią się dwa nowe połączenia w relacji Sokółka – Kuźnica Białostocka - Sokółka. Dzięki temu pasażerowie będą mieli więcej możliwości dojazdu z Kuźnicy Białostockiej do Białegostoku.

Od terminu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, na odcinku Hajnówka – Czeremcha będą kursowały o dwie pary pociągów mniej, a na odcinkach Bielsk Podlaski – Hajnówka i Bielsk Podlaski – Czeremcha – o 1 parę pociągów.

Na pozostałych trasach w naszym województwie ulegną zmianie godziny i terminy kursowania pociągów, dlatego przy planowaniu podróży prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem.

Nowy aneks do umowy z Województwem Podlaskim.

Województwo Podlaskie na rok 2022 zleciło spółce POLREGIO obsługę 95 pociągów krajowych.  

Reaktywacja codziennych połączeń na trasie Czeremcha – Hajnówka – Siemianówka.

Decyzją Zarządu Województwa zostaną przywrócone codzienne połączenia do Siemianówki, które w roku bieżącym funkcjonowały tylko w wakacje. Od 1 stycznia 2022 r., codziennie oprócz sobót, będzie można dojechać do Siemianówki z Hajnówki o godz. 6:15 (pociąg skomunikowany z pociągiem z Białegostoku), a z Czeremchy codziennie o godz. 17:51. Z Siemianówki będą kursowały dwa pociągi do Czeremchy, o godz. 7:19 codziennie oprócz sobót (skomunikowany z pociągami do Białegostoku i Siedlec) oraz każdego dnia o godz. 19:23.

Zmiany na pozostałych trasach

Oprócz reaktywacji codziennych połączeń do Siemianówki pojawi się nowe połączenie z Białegostoku do Sokółki. Pociąg będzie kursował w dni robocze. Odjazd z Białegostoku o godz. 16:53, a z Sokółki o godz. 18:04.

Trasa sezonowa Białystok – Waliły

Oferta przewozowa na tej trasie będzie działać w dalszym ciągu. W sezonie letnim, tj. od 1 maja do 30 września 2022 r. w weekendy będą kursowały dwie pary pociągów.

Połączenia do Kowna

POLREGIO informuje, że z powodu panującej epidemii, Koleje Litewskie w najbliższym czasie nie planują przywrócenia połączenia do Kaunas (Kowna).

Prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem, który jest prezentowany na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl. Ponadto, informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych oraz pod numerem infolinii . POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę).  

Kolejna zmiana rozkładu jest przewidywana od 13 marca 2022 roku

Zarządca infrastruktury kolejowej  (PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.) poinformował, że w ramach rozkładu jazdy 2021/2022 będzie wprowadzonych pięć jego korekt związanych z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych. Będą one obejmowały następujące okresy: 12 grudnia 2021 - 12 marca 2022; 13 marca 2022 – 11 czerwca 2022;    12 czerwca 2022 – 3 września 2022; 4 września 2022 – 5 listopada 2022; 6 listopada 2022 – 10 grudnia 2022.

Modyfikacja cennika

Jednocześnie ze zmianą rozkładu jazdy, zostanie wprowadzona modyfikacja cen:
- biletów jednorazowych i okresowych dla Taryfy podstawowej oraz Taryfy RAZEM na przejazdy pociągami REGIO, interREGIO i superREGIO,
- opłat dodatkowych oraz opłat manipulacyjnych.

Jako jedyny tak duży przewoźnik pasażerski, od trzech lat nie korygowaliśmy cen biletów jednorazowych. Cennik został skonsultowany i zaakceptowany przez organizatorów publicznego transportu zbiorowego, czyli Marszałków Województw, na zlecenie których POLREGIO realizuje połączenia kolejowe.

Liczymy na zrozumienie pasażerów. W tym roku dokonaliśmy już zakupu zmodernizowanych składów, a w najbliższym czasie rozpoczniemy zakup nowego taboru, co znacząco poprawi komfort podróży na obsługiwanych przez POLREGIO trasach.

Przejazdy kolejowe są najbardziej ekologicznym środkiem transportu i nadal pozostają tańszym rozwiązaniem niż przejazdy samochodem  na tym samym dystansie.

Materiały

Hajnówka - przyjazdy. Rozkład ważny w terminie 12.12.2021-12.03.2022
HAJNÓWKA​_Przyjazdy.pdf 0.15MB
Hajnówka - odjazdy. Rozkłąd wazny w terminie 12.12.2021-12.03.2022
HAJNÓWKA​_Odjazdy​_12XII2021-12III2022.pdf 0.16MB
{"register":{"columns":[]}}