W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe obowiązki stowarzyszeń i fundacji wpisanych do KRS

24.01.2022

Starostwo Powiatowe w Hajnówce informuje o nowych obowiązkach nałożonych na stowarzyszenia rejestrowe i fundacje. Ma to związek z nowelizacją ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz.U. z 2021 r. poz. 1132).

Informacja -uniwersalna grafika wiadomości. Na niebieskim tle herb Powiatu Hajnowskiego oraz biały napis.

Powyższe podmioty są zobowiązane dokonywać zgłoszeń w zakresie informacji o beneficjentach rzeczywistych (osobach fizycznych sprawujących kontrolę nad stowarzyszeniami i fundacjami) do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) i aktualizacji wpisu przy każdej zmianie danych w ciągu 7 dni. 
Wskazany siedmiodniowy termin dotyczy nowo rejestrowanych organizacji i już istniejących, które dokonują zmian, mających wpływ na dane zgłaszane do Krajowego Rejestru Sądowego. 
Pozostałe organizacje zobowiązane są do dokonania zgłoszenia najpóźniej do końca stycznia 2022 r. 
Zgłoszenia beneficjentów rzeczywistych dokonuje osoba uprawniona do reprezentacji stowarzyszenia. Wpisu dokonuje się nieodpłatnie drogą elektroniczną na stronie Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych – publicznego rejestru prowadzonego przez Ministra Finansów.

Materiały

Komunikat Ministerstwa Finansów
{"register":{"columns":[]}}