W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowa inwestycja w hajnowskim szpitalu! Pacjenci skorzystają z rezonansu magnetycznego

22.04.2022

Już niedługo mieszkańcy naszego powiatu nie będą musieli jeździć na rezonans do Bielska Podlaskiego czy Białegostoku. Usługa będzie realizowana w hajnowskim szpitalu – placówka pozyskała fundusze na ten cel!

5 mln zł na zakup rezonansu magnetycznego w SP ZOZ w Hajnówce. Dotacja z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce pozyskał 4,4 mln zł dofinansowania z budżetu państwa do zakupu rezonansu magnetycznego wraz z adaptacją pomieszczeń. Dotacja pochodzi z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19”. Całkowita wartość inwestycji to 5 mln zł.

Dofinansowanie jest duże i jesteśmy wdzięczni za pomoc jaką okazał nam wojewoda podlaski oraz nasz starosta [Andrzej Skiepko przyp. red.], którzy mocno zabiegali o to wsparcie - mówi Grzegorz Tomaszuk, dyrektor hajnowskiego szpitala w rozmowie z lokalnymi mediami. - Uważam, że taki szpital jak nasz powinien mieć rezonans magnetyczny. Obsługę nowego sprzętu już mamy, bo pracują u nas wykwalifikowani specjaliści - lekarze i technicy, którzy mają doświadczenie z tomografem komputerowym.

Szpital zapowiada uruchomienie pracowni rezonansu magnetycznego jeszcze w tym roku – aktualnie trwają przygotowania procedury zamówień publicznych.
Gratulujemy sukcesu!

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}