W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Hajnowskim – edukujemy i udzielamy prawnej pomocy mieszkańcom

24.03.2023

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie. Porady prawne, mediacje, doradztwo obywatelskie. Na mapie powiatu zaznaczono miejscowości, w których znajdują się punkty: Narewka i Hajnówka.

Znalazłeś się w trudnej życiowej sytuacji, na przykład potrzebujesz pomocy w rozłożeniu długu na raty, w spłacie pożyczek „chwilówek”, masz kłopoty mieszkaniowe, masz problemy z pracodawcą, z egzekucją alimentów, odziedziczyłeś długi, nie wiesz do jakiego urzędu pójść po pomoc lub masz inne problemy związane ze sprawami życia codziennego?

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego lub mediacji! Darmową pomoc uzyskasz w punktach w Powiecie Hajnowskim:

  • Hajnówka: w budynku przy Marszałka Józefa Piłsudskiego 8 lok. 9, 17-200 Hajnówka w określonych dniach i godzinach funkcjonuje punkt nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
  • Narewka: Urząd Gminy w Narewce – w określone dni i godziny porad udziela radca prawny, można skorzystać również mediacji, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby i w indywidualnie ustalonym terminie,

lub przez telefon w ramach dyżurów specjalistycznych – punkty działają na terenie całej Polski (linki w materiałach)

Pomoc bezpośrednią uzupełniają działania edukacyjne - w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej, w porozumieniu ze stowarzyszeniem SURSUM CORDA z Nowego Sącza, równocześnie realizowana jest edukacja prawna. W zeszłym roku informowaliśmy m.in. o wybranych zagadnieniach z prawa cywilnego ważnych dla seniorów, w 2023 r. działania dedykujemy także tym młodszym mieszkańcom regionu! W ramach edukacji prawnej realizowanej w Powiecie Hajnowskim, zachęcamy do lektury kwartalnika  „Zakupy i sprzedaż w internecie”,  skierowanego do młodzieży (ale nie tylko!), z którego dowiemy się:

  • co wolno wojewodzie..., czyli o zdolności do czynności prawnych
  • czym jest reklamacja,
  • różnice między gwarancją a rękojmią

Zakupy w intrenecie to tylko jeden z tematów – wszystkie artykuły dotyczące wyjaśnienia zagadnień prawnych, z którymi najczęściej mierzą się mieszkańcy naszego regionu, dostępne są na stronie poświęconej systemowi NPP w Powiecie Hajnowskim, prowadzonej przez stowarzyszenie SURSUM CORDA, a któremu samorząd powiatu powierzył prowadzenie jednego z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej.

Celem nieodpłatnego poradnictwa prawnego jest zapewnienie równego dostępu do pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów. Szczegóły dotyczące godzin pracy i zapisów znajdziesz na naszej stronie, link pod artykułem.

Zachęcamy i do korzystania z pomocy, i do lektury!

Katarzyna Miszczuk

Materiały

Kwartalnik Zakupy przez internet
kwartalnik-mlodziezowy-zakupy-przez-internet-marzec-2023.pdf 4.06MB
Nieodpłatna pomoc prawna
Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie, mediacja oraz edukacja prawna w 2023 r. - strona stowarzyszenia SURSUM CORDA z informacjami o NPP i edukacja prawna
{"register":{"columns":[]}}