W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nieodpłatna pomoc prawna – sięgnij po materiały edukacyjne

20.05.2022

Nieodpłatna pomoc prawna: porady prawne, mediacje, doradztwo zawodowe. Obok mapa powiatu ze wskazaniem punktów w Narewce, Hajnówce i Kleszczelach

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego lub mediacji. Darmową pomoc uzyskasz także w punktach w Powiecie Hajnowskim.  Pomoc bezpośrednią uzupełniają działania edukacyjne - w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej, w porozumieniu ze stowarzyszeniem SURSUM CORDA realizowana jest również edukacja prawna. W ramach tego na stronie www stowarzyszenia publikowane są artykuły tematyczne oraz „Kwartalny biuletyn edukacyjny z prawa pracy”, poruszające zagadnienia z różnych dziedzin prawa. Przykładowo, dostępny e-biuletyn przedstawia sytuację emerytów i rencistów na rynku pracy. Materiały informacyjne znajdziecie na stronie internetowej dot. pomocy prawnej w Powiecie Hajnowskim, prowadzonej przez Stowarzyszenie. Na stronie internetowej znajdują się również informacje praktyczne, takie jak namiary na punkty pomocy prawnej w regionie, sposób rejestracji celem uzyskania porady czy wzory dokumentów dot. najczęstszych problemów prawnych typu: reklamacja, umowa sprzedaży, umowa pożyczki, umowa kupna-sprzedaży auta, wzór wypowiedzenia o pracę. Link do strony u dołu tego artykułu, w materiałach.

Przypominamy, że w 2022 r. w celu zwiększenia dostępu do edukacji prawnej, samorząd powiatu hajnowskiego w 2022r. zwiększył liczbę lokalizacji. Dotąd nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie były świadczone tylko w Hajnówce, od 01.01.2022 r.:

1. w Hajnówce: w budynku I Liceum Ogólnokształcącego, ul. Piłsudskiego 7, 17-200 Hajnówka, pokój 134:

  • poniedziałek – środa w godz. od 8.00 do 12.00 – porad prawnych udzielają radcowie prawni,
  • czwartek – piątek w godz. od 8.00 do 12.00 – porad prawnych udzielają adwokaci
  • wtorek - środa w godz. od 12.00 do 16.00 – porad udzielają adwokat oraz radca prawny,
  • piątek w godz. od 12.00 do 16.00 – porad udziela doradca obywatelski,

2. w Kleszczelach w Urzędzie Miejskim, ul. 1 Maja 4:

  • poniedziałek w godz. od 11.00 do 15.00 – porad udziela adwokat.

3. w Narewce w Urzędzie Gminy, 17-220 Narewka, ul. Białowieska 1:

  • czwartek w godz. od 12.00 do 16.00 - porad udziela radca prawny.

W celu umówienia terminu nieodpłatnej porady prawnej można skorzystać z internetowych zapisów w systemie uruchomionym przez Ministerstwo Sprawiedliwości lub telefonicznie pod nr telefonu: 85 682 48 36 lub 508 576 146.

Celem działania jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Zachęcamy i do korzystania z pomocy, i do lektury!

Katarzyna Miszczuk

Materiały

Nieodpłatna Pomoc Prawna w Powiecie Hajnowskim - link do strony wraz z materiałami edukacyjnymi
{"register":{"columns":[]}}