W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Na drogach powiatowych sporo się dzieje!

21.07.2022

Nie tak dawno informowaliśmy o zakończeniu remontu odcinka drogi powiatowej 1779B w Czeremsze (wartość inwestycji to ponad 1,9 mln zł!), następnie o pozyskaniu kolejnych funduszy na inwestycje drogowe (w wysokości 2 mln zł z Programu Inwestycji strategicznych dla gmin popegeerowskich -chodzi o remont drogi powiatowej nr 1602B Morze-Zbucz-Czyże-Klejniki-Gorodczyno-Janowo-Gradoczno-Doratynka w kierunku drogi wojewódzkiej), a dziś kolejny news – 1,7 mln zł przeznaczono na remont odcinków dróg powiatowych!

Kolaż zdjęć - droga w miejscowości Mochnate przed i po remoncie

To kolejne, pracowite lato dla drogowców z Powiatu Hajnowskiego. W lipcu dobiegają końca prace związane z remontem dróg powiatowych na odcinkach:

  • na drodze 1626B na odcinku Lewkowo Nowe – Podlewkowie – skrzyżowanie z drogą gminną do Bernackiego Mostu (powierzchnia remontu 5827,80 m2),
  • na drodze 1655B w miejscowości Mochnate i Stare Berezowo (powierzchnia remontu 10 904 m2),
  • na drodze 1602B  w miejscowości Zbucz (powierzchnia remontu 6 390,50 m2),
  • na drodze 1616B w miejscowości Szostakowo (powierzchnia remontu 5 172,50 m2),
  • na drodze 1640B w na odcinku Droga 685-Krzywiec (powierzchnia remontu 2 685, 00 m2).

Wykonano już remonty dróg powiatowych metodą nakładki asfaltowej grubości 4 cm, kolejny etap to remonty żwirowych poboczy. Ale efekt już jest widoczny – dziury, pęknięcia, nierówności to przeszłość! Inwestycja została zrealizowana w miejscowościach o dużym natężeniu ruchu, z myślą o podróżnych (w tym turystach) poruszających się samochodem osobowym, rolnikach wykorzystujących w codziennej pracy maszyny rolnicze i rowerzystach – bo odcinki wyremontowanych dróg pokrywają się z siecią szlaków.

Całkowita wartość inwestycji to 1 782 613,47 zł, z czego 1,4 mln zł to dotacja przyznana Powiatowi Hajnowskiego przez Zarząd Województwa Podlaskiego z Funduszu Gmin i Powiatów (symboliczną promesę na ten cel Starosta Hajnowski odebrał osobiście z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego w kwietniu br. podczas obrad XXVI sesji Rady Powiatu Hajnowskiego). Inwestycję wsparły również poszczególne samorządy gminne.

Zabiegając o środki na infrastrukturę drogową, wspieramy rozwój regionu, wspieramy naszych mieszkańców. Rozwój transportu, turystyki i inwestycji jest ściśle związany z dostępnością infrastrukturalną regionu. Zdajemy sobie sprawę z ogromu potrzeb w tym zakresie, stąd czynimy starania, by stale powiększać pulę dostępnych funduszy. Dziękujemy Zarządowi Województwa z Panem Marszałkiem Arturem Kosickim na czele, członkom Zarządu Powiatu Hajnowskiego, radnym oraz wójtom za wspieranie naszych wysiłków – mówi Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko.

To nie koniec dobrych informacji dotyczących inwestycji na drogach powiatowych, więcej wkrótce!

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}