W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Modernizacja budynku I LO i jego otoczenia trwa!

10.11.2022

Budynek I LO im. Marii Skłodowskiej - Curie przechodzi zasłużoną metamorfozę! Inwestycja Powiatu Hajnowskiego przebiega zgodnie z harmonogramem.

Modernizacja ogrodzenia - widok z postępów prac

W ramach I etapu prac zaplanowano rozpoczęcie realizacji robót zewnętrznych kanalizacji sanitarnej i deszczowej, przygotowanie powierzchni z utwardzeniem pod projektowane parkingi, zaś wewnątrz budynku – prace z zakresu instalacji elektrycznej, tynkowania ścian i sufitów, układania posadzek oraz instalacji kanalizacji sanitarnej. Prace będą kontynuowane w kolejnych etapach inwestycji, zgodnie z harmonogramem. Z początkiem lutego 2023r. powinny zostać skończone roboty związane z wykonaniem ogrodzenia posesji szkoły i ukształtowania terenu oraz  te, dotyczące wybudowania szybu windy, w tym wykonania ścian elewacji z ich ociepleniem.

Budynek I LO oraz jego otoczenie już się zmieniają! A efekt prac sprawi, że „Polak” będzie nie do poznania -  szkoła przejdzie kompleksowy remont wewnątrz i zewnątrz, wraz z termomodernizacją, naprawą dachu i wykorzystaniem technologii OZE. A za sprawą szybu windowego i miejsc parkingowych, budynek spełni standardy dostępności.

Kompleksowość i wysoka dbałość o techniczne szczegóły musi „swoje potrwać” - realizacja inwestycji została zaplanowana do 2024. Modernizacja budynku szkoły wraz z otoczeniem jest możliwa dzięki aktywnemu pozyskiwaniu funduszy przez Powiat Hajnowski - samorząd w ramach pierwszego naboru wniosków programu  "Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych" otrzymał 5 mln zł na realizację tego projektu. Całkowita wartość inwestycji to 7 920 395,58 zł (w tym udział własny w kwocie 2 920 395,58  zł). O postępach prac będzie informować!

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}