W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Młodzież z powiatu hajnowskiego z kolędą w Domu Pomocy Społecznej ROKITNIK w Białowieży

09.01.2023

Magia świąt – nie znajdziesz jej w tonie lukru, powtarzalnym maratonie telewizyjnych „hitów” (w formie przysłowiowego „odgrzewanego kotleta”, o przepraszam „ryby” 😊) czy dekoracjach świątecznych „made in China”. Magia świąt kryje się w Nas – w ludziach. Kryje się w pozornie prostych gestach jak uśmiech, rozmowa, dotyk dłoni. Za sprawą młodzieży współtworzącej MMS – Młodzieżowe Miejsce Spotkań, tę "prawdziwą" magię świąt poczuli pensjonariusze DPS Rokitnik w Białowieży (jednostka powiatu hajnowskiego).

Koncert w DPS

MMS to nowa inicjatywa, od zera tworzona przez zaangażowaną młodzież.  Miejsce stworzyli uczniowie Liceum w Chmurze, mieszkający w powiecie hajnowskim. Pomysłodawczynią jest nastoletnia Zofia Dudar. W zamyśle MMS to przestrzeń, w której uczniowie uczący się w formie edukacji domowej oraz uczniowie szkół stacjonarnych mogliby się spotykać i wspólnie „coś tworzyć” – hajnowskie MMS stawia na rozwój pasji jak kino, muzyka, sztuka. Pierwsze spotkanie odbyło się 29 października ub.r. Dzięki życzliwości Stowarzyszenia Kulturalnego Pocztówka, siedzibą MMS stała się Hajnówka Centralna – Stacja Kultury.

Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka zarządzające dawnym dworcem PKP w Hajnówce,  tchnęło w zaniedbany budynek nowe życie – za sprawą licznie realizowanych projektów, z wolna niszczejący dworzec dziś jest prężnie rozwijającą się „stacją kultury”, skupiającą pasjonatów sztuki z całego świata! Hajnówka Centralna – stacja kultury to centrum kulturalne, artystyczne i edukacyjne w Hajnówce, otwarte dla każdego. Swoje „kulturalne trzy grosze” dorzuciła także młodzież w ramach MMS - dotąd zorganizowano spotkanie filmowe, wspólne granie oraz koncert kolęd w Białowieży. Spotkania miały charakter otwarty, każdy zainteresowany mógł wziąć udział.

Z okazji zbliżających się świąt, młodzież wpadła na pomysł własnoręcznego wykonania kartek świątecznych, po czym z noworocznymi życzeniami i koncertem zawitała do DPS w Białowieży. Międzypokoleniowe spotkanie, zorganizowane 4.01.23 było bardzo sympatyczne. Młodzież bardzo się postarała – dziewczyny z MMS nie dość, że przywiozły sporo kartek z życzeniami, postanowiły także zorganizować koncert – z instrumentami i sopranistką!  Przed pensjonariuszami z Domu Pomocy Społecznej wystąpiły:  Marysia Chodakowska (wokal) Oliwia Fedorów  (ukulele) Zosia Dudar (flet) i Ola Kuptel (trójkąt). Wizyta i wspólnie spędzony czas sprawił radość każdej ze stron – wzruszeni pensjonariusze byli zachwyceni kartkami, głośno czytali życzenia, a gdy rozpoczął się koncert – dołączyli do śpiewania. A dziewczyny? Młode aktywistki już zapowiedziały, że chętnie wrócą do DPS, w drodze powrotnej obmyślając plan na ferie.

Jeżeli więc masz ochotę:

  • „być” w miejscu tętniącym życiem, fajnie spędzić czas,
  • wziąć udział w warsztatach,
  • pogadać lub wymyślić i zrealizować jakiś projekt,
  • spotkać z osobami o podobnych zainteresowaniach i spojrzeniu na świat,

przyjdź i pozwól się poznać! Młodzieżowe Miejsce Spotkań to przestrzeń, w której w kreatywny sposób można spędzić czas. MMS skierowane jest do osób z Hajnówki i okolic w wieku 13 – 19 lat. Ale – jeśli tylko możecie dojechać, zapraszamy również z województwa podlaskiego! MMS działa w Hajnówka Centralna – Stacja Kultury.

Katarzyna Miszczuk

Materiały

Młodzieżowe Miejsce Spotkań w Hajnówce
Hajnówka - Stacja Kultury
{"register":{"columns":[]}}