Powrót

Mistrzostwa Województwa U16

05.09.2022

Koniec wakacji 2022 lekkoatleci Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka w dniu 30 sierpnia 2022r, uczcili startem w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego U16 w Białymstoku.

Młodzi zawodnicy na podium pozują z trenerem
Wysokie miejsca w tej kategorii wiekowej wywalczyli Dziemiańczyk Aleksander,  który  zwyciężył w biegu na 1000 m z wynikiem 2:44,41. Pietruszkiewicz Urszula w biegu na dystansie  1000 m zajęła czwarte miejsce z wynikiem 3:35,16. Gabriela Boszko wystartowała w dwóch
konkurencja i w obu ukończyła rywalizację na czwartej pozycji. Skok  w dal z wynikiem 4,17  i na dystansie 100 m uzyskała czas 13,46.  Poza konkursem wystartował Łukasz Klimiuk,  który na dystansie 1000m zwyciężył z wynikiem 2:35,91. Zabawę z lekką atletyką rozpoczęli nasi najmłodsi zawodnicy Melesz Jakub, który na 1000 m PK zajął szóste miejsce z wynikiem 3:15,18. Oleszow Wioletta w pchnięciu kulą  3 kg zajęła drugie miejsce PK z wynikiem 7,69 a Hanna Tichoniuk  6,45.

Udział w zawodach odbył się w ramach zadania publicznego pt. wspierania i upowszechniania sportu w dyscyplinie lekka atletyka współfinansowanego z budżetu miasta Hajnówka. PG.526.16.2022