W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Maturzyści z hajnowskich szkół średnich sobie poradzili! I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie z wynikiem 100%!

10.07.2024

Znamy wyniki tegorocznych matur! Hajnowskie szkoły średnie nie mają się czego wstydzić.

Na tablicy zdjęcia przedstawiające walory hajnowskich szkół średnich i napisy: Ciekawe projekty edukacyjne
Atrakcyjne stypendia
Udział w programach ERASMUS
Innowacyjne metody nauczania,
interesujące kierunki, pewny zawód
praktyczna wiedza
kontakt z biznesem i ośrodkami akademickimi

W hajnowskich szkołach średnich, dla których organem prowadzącym jest powiat hajnowski, do egzaminów maturalnych przystąpiło 140 osób – tegorocznych maturzystów (17 osób w I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Hajnówce, 49 świeżo upieczonych techników i 74 abiturientów II LO z DNJB w Hajnówce) oraz innych absolwentów.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wyniki matur. Gratulujemy absolwentom I LO – wszyscy podchodzący do egzaminów (17 osób) zdali maturę! Wynik 100% na tle średniej krajowej (88,6%) i wojewódzkiej (87,2%) wzbudza dumę i podziw! Doświadczenie pedagogiczne (I LO to najstarsze liceum w powiecie) i dokonane na przestrzeni ostatnich lat zmiany w szkole (nowe projekty, nowe kierunki – Oddział Przygotowania Wojskowego), procentują!

Nie najgorzej poszło również absolwentom II LO z DNJB – z 74 maturzystów, egzaminy w pierwszym terminie zdało 85,1% z nich. Białorus trzyma poziom!

Wydawać się może, że sytuacja w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce jest inna – bo tu z 49. uczniów maturę zdało 49% z nich. Faktem jednak jest, iż większość szkół o profilu technicznym notuje słabszą zdawalność egzaminów maturalnych w porównaniu do liceów. Systemowy problem wymaga poszukiwania rozwiązań, niemniej należy zauważyć, że nasza szkoła poprawiła wynik – w ubiegłym roku w pierwszym terminie maturę zdało 44,2% maturzystów.

Wszystkim maturzystom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów. A ósmoklasistów zapraszamy do hajnowskich szkół - nauka w placówkach prowadzonych przez powiat to gwarancja sukcesu!
Katarzyna Miszczuk