W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mamy mistrzynię świata!!! Hajnowianka Kamila Stankiewicz obroniła tytuł w dyscyplinie wędkarstwo rzutowe (casting)!

15.09.2022

Kamila Stankiewicz- hajnowianka, uczennica technikum logistycznego z Zespołu Szkół Zawodowych z Hajnówki z kolejnymi sukcesami sportowymi!

Kamila z Pucharem i zdobytymi medalami

I to nie byle jakimi - podczas mistrzostw świata w wędkarstwie rzutowym (castingsport) w Tallinnie (Estonia), które odbyły się 1.-4.09.2022r., Kamila okazała się niepokonana! 19-letnia Kamila zdeklasowała sportowców z Polski oraz z pozostałych 11. krajów, ponownie sięgając po zwycięstwo. Hajnowianka zdobyła srebro drużynowe oraz 3 medale indywidualne (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy), w tym złoty w ogólnej klasyfikacji 5-boju, broniąc tytułu z tamtego roku z mistrzostw w Budapeszcie! A to niejedyne sukcesy Hajnowianki na niwie sportowej.  

Kamila na sportowym szczycie

Do „medalowych” sukcesów dochodzi również ,,tytuł sportowca roku ICSF - Athlete of the year 2021", który Kamila Stankiewicz zdobyła w ubiegłym roku. Hajnowianka okazała się najlepszą zawodniczką 2021 roku zarówno na mistrzostwach świata juniorów jak i seniorów, pokonując faworytki z Czech oraz swoje koleżanki z Polski. Mało tego - zarówno na mistrzostwach świata juniorów, jak i seniorów zdołała wygrać 5-bój - dotąd nikt tego nie dokonał. Nastolatka na swoim "sportowym koncie" ma już 26 medali - 12 złotych medali, 8 srebrnych i 6 brązowych!!! A udział w mistrzostwa świata w Tallinie to jej dopiero piąty start… O sukcesach zdolnej Hajnowianki informuje Międzynarodowa Federacja Sportu Castingowego ICSF (ICSF International Casting Sport Federation).

Sportowa pasja i wytrwałość to kombinacja cech pomagających odnieść sukces. Ktoś kiedyś powiedział, że nasza pasja jest naszą siłą – Kamili życzę aby ta wewnętrzna moc pomagała przeciwstawić się chwilom zwątpienia i słabości towarzyszącym w drodze na szczyt. Jestem przekonany, że przed Kamilą jeszcze wiele pięknych emocji związanych z momentem wejścia na podium. Wyrazy gratulacji kieruję nie tylko do naszej reprezentantki w wędkarstwie rzutowym ale również rodziców i nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce – Państwa pomoc i wsparcie to solidna podstawa sukcesu Kamili. Gratuluję dotychczasowy osiągnięć, jestem dumny, że jest wśród nas mistrzyni świata -puentuje Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko.

Gratulujemy i szczerze podziwiamy!!!

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}