W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Lokalna Organizacja Turystyczna „Region Puszczy Białowieskiej” promuje aktywne formy turystyki.

09.11.2022

LOT Region Puszczy Białowieskiej – stowarzyszenie zajmujące się promocją turystyki regionu, będące platformą współpracy samorządów i biznesu (i którego Powiat Hajnowski jest członkiem założycielem), aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne na realizację kolejnych turystycznych projektów. Dzięki temu w letnim sezonie turystycznym 2022 r. mieszkańcy i turyści poznali aktywną stronę regionu Puszczy Białowieskiej!

Rajd nordic walking - uczestnicy wydarzenia pozują do wspólnego zdjęcia

Logotypy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Województwa Podlaskiego (żubr w pikselach)

Wszyscy zainteresowani, w tym osoby z niepełnosprawnościami, mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez LOT „Region Puszczy Białowieskiej”. Pierwszym z nich był rajd rowerowy, który odbył się 3 maja br. W wydarzeniu uczestniczyło 20 miłośników rowerowych wycieczek. Zmierzyliśmy się z 32kilmiemtrową trasą począwszy od Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA, dalej szlakami w Puszczy Białowieskiej, po drodze odkrywaliśmy turystyczne i kulturowe perełki regionu – uroczysko Krynoczka z niezwykłym źródełkiem, miejsce ogniskowe Postołowo, Rezerwat Przyrody Szczekotowo – chroniący największe skupisko kurhanów na terenie Puszczy.

Z kolei w niedzielę 15 maja 2022 roku odbył się rajd nordic walking  - także zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną „Region Puszczy Białowieskiej”. Wydarzenie zgromadziło 29 miłośników kijków. Po krótkiej rozgrzewce pod okiem instruktorów nordic walking, udaliśmy się na 9,5-kilometrową trasę szlakami w Puszczy Białowieskiej.

Kolejnym wydarzeniem był spływ kajakowy zorganizowany 9 lipca br., wzięło w nim udział 20 uczestników. Wszyscy pod okiem instruktorów kajakarstwa i ratowników przemierzyli 13 kilometrową trasę meandrami rzek Narewka i Narew na odcinku Lewkowo Stare – Odrynki. Trzeba przyznać, że przedpola Puszczy Białowieskiej z perspektywy kajaku prezentowały się niezwykle malowniczo!

Zorganizowane wydarzenia pozwoliły zwiedzić Puszczę Białowieską, poznać jej przyrodnicze i kulturowe perełki, ale dopiero przedsięwzięcie z 17 września 2022 pozwoliło Nam ją tak naprawdę poczuć. Lokalna Organizacja Turystyczna „Region Puszczy Białowieskiej” zorganizowała leśną kąpiel w Puszczy Białowieskiej. Shinrin-yoku, czyli leśna kąpiel to technika relaksacyjna wynaleziona w Japonii. Kąpiel leśna tym się różni od zwykłego spaceru, że skupiamy się na relacji z przyrodą, na jej obserwacji i na doznaniach zmysłowych. W spacerze pod okiem instruktor dr Katarzyny Simonienko, założycielki Centrum Terapii Lasem, udział wzięło 13 osób. Co to dużo pisać, było magicznie!

Region Puszczy Białowieskiej można odkrywać na różne sposoby, co, mamy nadzieję, udało się Nam zaprezentować! Naturalną moc, bijącą z Puszczy Białowieskiej - serca europejskich lasów, możesz poczuć na własną rękę – zapraszamy na szalki i spacery! Fragment piękna naszego regionu utrwaliliśmy w krótkich spotach promocyjnych, prezentujących cykl wydarzeń, zrealizowanych tego lata. Przyznamy, że oglądamy je z nutą nostalgii, planując kolejne przedsięwzięcia! Filmy do objerzenia na Facebook LOT Region Puszczy Białowieskiej i Powiatu Hajnowskiego – aktywnego członka- założyciela stowarzyszenia.

Wydarzenia zorganizowano w ramach projektu „Poprawa dostępności turystycznej regionu Puszczy Białowieskiej" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Województwa Podlaskiego.

Lokalna Organizacja Turystyczna Region Puszczy Białowieskiej

________

PS. Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko składa podziękowania Prezes LOT Region Puszczy Białowieskiej – Pani Marcie Grzelak za skuteczną i aktywną promocję turystyki oraz współpracę z branżą turystyczną!

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}