W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konsultacje społeczne w sprawie ścieżki rowerowej do Białowieży

Konsultacje społeczne w sprawie ścieżki rowerowej do Białowieży
2022-01-12 17:00
 20:00
spotkanie odbędzie się on-line, na platformie ZOOM
Pierwsze spotkanie w sprawie ścieżki rowerowej do Białowieży, 
 • KIEDY

  12 stycznia 2022 (środa)

  godz. 17:00 - 20:00

  spotkanie odbędzie się on-line, na platformie ZOOM

  DODAJ DO KALENDARZA
 • GDZIE

  Pierwsze spotkanie w sprawie ścieżki rowerowej do Białowieży

Informacja -uniwersalna grafika wiadomości. Na niebieskim tle herb Powiatu Hajnowskiego oraz biały napis.

12 stycznia 2022 roku odbędzie się spotkanie otwierające konsultacje na temat przebiegu ścieżki rowerowej Białowieża - Hajnówka. Konsultacje będzie nadzorować specjalnie w tym celu powołany zespół (Komitet Sterujący), w którego skład wchodzą przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego reprezentowanego przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich, Powiatu Hajnowskiego, Gminy Białowieża, Miasta Hajnówka, Gminy Hajnówka, Gminy Narewka, Fundacji WWF Polska, Białowieskiego Parku Narodowego, Nadleśnictw Hajnówka i Białowieża, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich, biorąc pod uwagę wyniki konsultacji, w połowie 2022 roku podejmie decyzję o przebiegu trasy.
Koncepcja powstania ścieżki ma łączyć ze sobą trzy idee: rozwój potencjału turystycznego regionu, poprawę bezpieczeństwa i poszanowanie wartości przyrodniczych. Chcemy zadbać o to, żeby finalne rozwiązanie w minimalnym stopniu oddziaływało na unikatową przyrodę Puszczy Białowieskiej, a zarazem poprawiało atrakcyjność turystyczną regionu i jakość życia jego mieszkańców.

Konsultacje będą procesem otwartym dla wszystkich zainteresowanych.  Bardzo ważne jest, aby poza instytucjami samorządowymi i publicznymi, włączyli się również mieszkańcy, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, przedstawiciele biznesu, grupy i inicjatywy lokalne. Słowem - wszyscy, którzy zainteresowani są włączeniem się w dyskusję na temat planowanej inwestycji. Istotą konsultacji jest poznanie potrzeb jak najszerszej publiczności i wspólna praca nad konkretnymi rozwiązaniami, które pomogą w wyborze możliwie najlepszego wariantu przebiegu i rozwiązań technicznych jego wykonania. Konsultacje nie są głosowaniem czy referendum, lecz dostarczeniem istotnych informacji i opinii służących jako podstawa do wypracowania wspólnego rozwiązania.

Konsultacje odbywać się będą w dwóch etapach.
Pierwszy, to spotkanie otwierające, które z racji na sytuację pandemiczną odbędzie się 12 stycznia 2022r. w godz. 17.00 – 20.00, w formule on-line na platformie ZOOM. W trakcie spotkania pojawią się informacje niezbędne do dalszej pracy, w tym zaprezentowane zostaną różne proponowane warianty przebiegu ścieżki i możliwości techniczne rozwiązań. Drugi etap, to spotkania warsztatowe, które zorganizowane będą w Hajnówce i Białowieży, tym samym umożliwiając udział jak najszerszemu gronu mieszkańców regionu Puszczy Białowieskiej.

Organizatorzy konsultacji zapraszają chętnych do zgłaszania propozycji przebiegu ścieżki rowerowej wraz z szerokim i merytorycznym uzasadnieniem. Propozycje wariantów przebiegu prosimy zgłaszać do 2 stycznia 2022 r. na adres: kontakt@sciezkabialowieska.pl
Prosimy o przekazanie informacji na temat planowanych konsultacji wszystkim potencjalnie zainteresowanym. Zależy nam, aby wszyscy zainteresowani czuli się włączeni i aby w procesie wzięło udział jak najszersze grono interesariuszy. W celu zapewnienia, że będą Państwo na bieżąco informowani o procesie konsultacji oraz zapewnienia, że dostaną Państwo bezpośrednie zaproszenia na przyszłe spotkania, zachęcamy do przesłania danych kontaktowych na adres: kontakt@sciezkabialowieska.pl. Wszelkie informacje dotyczące konsultacji będą umieszczane na stronie: www.sciezkabialowieska.pl, która zostanie uruchomiona przed pierwszym spotkaniem konsultacyjnym.
W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: 785 855 910.

Zapraszają:
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich
Powiat Hajnowski
Gmina Białowieża
Miasto Hajnówka
Gmina Hajnówka
Gmina Narewka
Nadleśnictwo Hajnówka
Nadleśnictwo Białowieża
Fundacja WWF Polska
Białowieski Park Narodowy
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku

Materiały

Link do spotkania
{"register":{"columns":[]}}