W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs czytania 104 (nie)łatwych wierszyków i rymowanek na 104-lecie odzyskania niepodległości

08.12.2022

Dzieci biorące udział w konkursie ozują wraz z dyplomami i nagrodami

W listopadzie z okazji przypadającej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości naszą tradycją stała się organizacja dla uczniów młodszych klas szkół podstawowych miasta i powiatu konkursu czytania niełatwych wierszyków i łamańców językowych. 10 listopada odbyła się więc kolejna edycja spotkań z młodziutkimi mistrzami (drugoklasistami) czytania po polsku trudnych pod względem dykcyjnym, artykulacyjnym tekstów i rymowanek. Dzieci, co nas bardzo cieszy, przybyły licznie wraz ze swoimi opiekunami – nauczycielami, rodzicami. Zostały serdecznie powitane przez dyrektor placówki – Panią Lucynę Wojciuk. Przygotowane przez siebie teksty poetyckie czytały płynnie i z wielkim zaangażowaniem. Wybór lirycznego „repertuaru” był naprawdę interesujący.  Dobrano mądre i nietuzinkowe utwory – poważne i pełne humoru. Czytające je dzieci z przejęciem starały się przekazywać ich nastrój.

Każdy mały czytelnik musiał się również zmierzyć z bardzo trudnymi w naszej polszczyźnie grupami spółgłoskowymi, którymi „najeżone” były zdania i rymowanki przygotowane przez logopedki pracujące w Poradni. Jury miało nie lada problem z uhonorowaniem najlepszych wśród najlepszych…. Przyznano więc wszystkim wyróżnienia oraz „podwojono” pierwsze, drugie, trzecie miejsce.  O tym, że dzieci potrafią sobie znakomicie radzić zarówno ze stresem, jak i nieśmiałością, pokazując się przy tym siebie z jak najlepszej strony,  mógł się przekonać każdy, kto słuchał mistrzowskich „występów” (zaledwie) drugoklasistów! Możemy się od nich uczyć, drodzy dorośli… Dziękujemy, Dzieci!

Nagrodzeni wśród Wszystkich Nagrodzonych:

  1. Aleksandra Stolarewska (SP w Dubinach) -  I miejsce ex aequo Karolina Wasiluk (SP w Czeremsze)
  2. Lena Iwaniuk (SP Nr 3 w Hajnówce) -  II miejsce ex aequo Antoni Gredel (SP Nr 2 w Hajnówce)
  3. Michał Melesz (SP w Narewce) - III miejsce ex aequo Aleksander Stegliński (SP Nr3 w Hajnówce)

Wszystkie nagrody i upominki przygotowano dzięki uprzejmości sponsorów konkursu – Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego Hajnówka. Serdeczne podziękowania za wsparcie naszej inicjatywy spotkań z utalentowanymi młodziutkimi mieszkańcami Hajnówki i jej okolic!

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}