W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Koncert „Muzyka bez Zastrzeżeń” – „Музыка Без Засцярог”

Koncert „Muzyka bez Zastrzeżeń” – „Музыка Без Засцярог”
2021-10-22 17:00
 
Hajnówka, Scena w Mozaikarni –budynek Muzeum Białoruskiego, ul. 3 Maja 42
, 
  • KIEDY

    22 października 2021 (piątek)

    godz. 17:00

    Hajnówka, Scena w Mozaikarni –budynek Muzeum Białoruskiego, ul. 3 Maja 42

    DODAJ DO KALENDARZA
Plakat promujący wydarzenie - na zdjęciu bosych stóp napisy: nazwa, termin i miejsce wydarzenia

Kolejna edycja wyjątkowych koncertów klubowych organizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Gramy już 17 lat!! To ponad 40 koncertów, na których zagrało ponad 60 zespołów polskich i białoruskich!!! Koncerty pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń” to koncerty, w których muzyka ma jednoczyć, niszczyć podziały, uprzedzenia, nieść dobry przekaz. Dlatego na scenie występują m.in. zespoły z Polski i Białorusi, grają w języku polskim i białoruskim. A koncerty wspiera ogólnopolska kampania „Muzyka przeciwko rasizmowi”!!!!

Kiedy: 22.10.2021 godz. 17.00, wstęp wolny
Gdzie:  Hajnówka, Scena w Mozaikarni –budynek Muzeum Białoruskiego, ul. 3 Maja 42

Zagrają:
ВАНДРОЎНІК -folk/rock [Podlasie]
Zespół WANDROUNIK powstał na początku 2021 r. Tworzy go grupa znajomych z kilku podlaskich miejscowości. Nie mają stałego miejsca prób i wędrują po różnych miejscach- stąd wzięła się ich nazwa. Wędrują również po różnych gatunkach muzycznych od folku aż po rock. Mają za sobą kilka koncertów, m.in. na wydarzeniach plenerowych „I tam żywuć ludzi” organizowanych przez Muzeum Białoruskie, jak też zajęli II miejsce w konkursie Piosenki Białoruskiej. W ich repertuarze znajdą się m.in. znany cover „Ajczyna” zespołu Kardon.

BAD FALCON-rapcore (Sokółka)
Zespół powstał na początku 2007r. Styl muzyczny zespołu to połączenie rapu z ostrym brzmieniem. Kilka miesięcy po założeniu zespół został laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Rockowych w Krakowie. Koncertował m.in. w Warszawie i Wrocławiu, godnie reprezentował Sokółkę na festiwalu w ROCKOWISKO HAJNÓWKA w 2009 r. i "Basowiszcza".
(1) Bad Falcon | Facebook

MOSKWA- punk (Łódź)
W 1983 r. w brudnym, robotniczym mieście, wiecznie spowitym dymem z fabrycznych kominów – Łodzi, powstał jeden z najbardziej oryginalnych i charyzmatycznych zespołów polskiej sceny punk rockowej, legenda rodzimego undergroundu – Moskwa. Laureat Festiwalu Jarocin '84. Na przestrzeni lat zespół zmieniał nie tylko muzykę ale i skład. Działalność zawiesił w 1991 r, by po 10 latach wrócić na scenę.
www.moskwa.band.pl

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:
- nakaz zakrywania ust i nosa, czyli noszenia maseczek,
- utrzymywanie dystansu w odległości 1,5 m (nie dotyczy rodzin)
- dezynfekcja rąk
- wstęp na podstawie podpisanego oświadczenia o stanie zdrowia.

Organizator:
Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce; www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl  
PARTNER: Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL
PATRON: Stowarzyszenie Nigdy Więcej www.nigdywiecej.org , www.koncertomania.pl

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego oraz budżetu miasta Hajnówka.

{"register":{"columns":[]}}