W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Koncert „Muzyka bez zastrzeżeń” – „Музыка без засцярог”

Koncert „Muzyka bez zastrzeżeń” – „Музыка без засцярог”
2021-10-08 17:00
 

, Hajnówka, Scena w Mozaikarni –budynek Muzeum Białoruskiego, ul. 3 Maja 42 
Plakat promujący wydarzenie: w centralnym punkcie zdjęcie męskich nóg w jeansach, bez butów. U góry i dołu napisy: nazwa wydarzenia, dane organizatora, termin imprezy, info o obowiązujących obostrzeniach

Kolejna edycja wyjątkowych koncertów klubowych organizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Gramy już 17 lat!! To ponad 40 koncertów, na których zagrało ponad 60 zespołów polskich i białoruskich!!! Koncerty pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń” to koncerty, w których muzyka ma jednoczyć, niszczyć podziały, uprzedzenia, nieść dobry przekaz. Dlatego na scenie występują m.in. zespoły z Polski i Białorusi, grają w języku polskim i białoruskim. A koncerty wspiera ogólnopolska kampania „Muzyka przeciwko rasizmowi”!!!!

Kiedy: 8.10.2021 godz. 17.00, wstęp wolny
Gdzie:  Hajnówka, Scena w Mozaikarni –budynek Muzeum Białoruskiego, ul. 3 Maja 42

Zagrają:
ВАНДРОЎНІК -folk/rock [Podlasie]
Zespół WANDROUNIK powstał na początku 2021 r. Tworzy go grupa znajomych z kilku podlaskich miejscowości. Nie mają stałego miejsca prób i wędrują po różnych miejscach- stąd wzięła się ich nazwa. Wędrują również po różnych gatunkach muzycznych od folku aż po rock. Mają za sobą kilka koncertów, m.in. na wydarzeniach plenerowych „I tam żywuć ludzi” organizowanych przez Muzeum Białoruskie, jak też zajęli II miejsce w konkursie Piosenki Białoruskiej. W ich repertuarze znajdą się m.in. znany cover „Ajczyna” zespołu Kardon.
Skład: Jacek Drużba, Łukasz Lisowski, Mariusz Frankowski

THE PAU-punk (Aleksandrów Kujawski)
Projekt The Pau powstał w styczniu 2015 roku. Na koncertach artystka przeważnie występuje z gitarą, a podkłady muzyczne odtwarza ze smartfona („akompaniujący jej „zespół” w całości mieści się wewnątrz telefonu komórkowego”), nierzadko ucieka się do przypadkowości podczas grania, dzięki czemu zyskuje na niepowtarzalności. Poza Polską występowała w innych krajach Europy (m.in. Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Holandii, Izraelu oraz na Ukrainie, Litwie i Słowacji). Supportowała także trasę koncertową zespołu Ørganek. Została finalistką (jedna z dziesięciu) pierwszej edycji plebiscytu Sanki, tj. na największe nadzieje polskiej sceny muzycznej
W Hajnówce zagra po raz drugi - na scenie w mozaikarni grała już w 2019 r.  Ma na koncie dwie płyty: “Ku”, oraz “Raj”.  
Skład: Paulina Dudek
https://www.facebook.com/thepauMusic/

CELA NR 3- punk-rock (Grudziądz)
Zespół powstał w 1985 roku w Grudziądzu, jako „Zanik pamięci”. W roku 1986 w pociągu, którym zespół wybierał się na koncert do pobliskiego Torunia, doszło do awantur, co skutkowało pobytem w grudziądzkim areszcie. Po tym wydarzeniu grupa zmieniła nazwę na „Cela nr 3”.
 W ciągu ponad 33 lat wspólnego grania (9 września 2005 r. odbył się jubileuszowy koncert dwudziestolecia „Celi nr 3” z udziałem Farben Lehre) ukazało się 6 wydawnictw (część wyłącznie na kasetach).
Zespół koncertował między innymi na festiwalu w Jarocinie oraz Festiwalu ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2009.
SKŁAD: Wiesław Panter (gitara, wokal), Krzysztof Panter (gitara, wokal), Andrzej Krajewski (bas), Rafał Stelmaszuk (perkusja).
(2) CELA NR 3 | Facebook

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:
- nakaz zakrywania ust i nosa, czyli noszenia maseczek,
- utrzymywanie dystansu w odległości 1,5 m (nie dotyczy rodzin)
- dezynfekcja rąk
- wstęp na podstawie podpisanego oświadczenia o stanie zdrowia.

Organizator:
Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce; www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl  
PARTNER: Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL
PATRON: Stowarzyszenie Nigdy Więcej www.nigdywiecej.org , www.koncertomania.pl

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego oraz budżetu miasta Hajnówka.

{"register":{"columns":[]}}