W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolejne odcinki dróg powiatowych wyremontowane!

17.11.2022

Dobrych informacji nigdy dość – Powiat Hajnowski zakończył kolejną inwestycję na drogach powiatowych! W poniedziałek 14.11.2022 dokonano oficjalnego obioru nowo wyremontowanych odcinków drogi powiatowej Nr 1602 B.

Kolaż zdjęć: efekt "przed" i "po". Po lewej stronie - pęknięcia i nierówności, po prawej - efekt "po" - nowa nawierzchnia

flaga i godło Polski: flaga - biało-czerwone pasy, flaga: na czerwonym tle biały orzeł w koronie

Objęta zakresem remontu droga stanowi ważny ciąg komunikacyjny, bo łączy 8 miejscowości w powiecie hajnowskim (Morze -Zbucz- Czyże- Klejniki- Gorodczyno- Janowo- Gradoczno- Doratynka w kierunku drogi wojewódzkiej), stanowi połączenie 4 gmin oraz połączenie z dwoma powiatami (hajnowskim i bielskim),a także z dwoma drogami wojewódzkimi (DW689 i DW684). Przed remontem droga była w bardzo złym stanie technicznym, została zbudowana w latach 70-tych i wymagała natychmiastowego remontu.

Remont drogi powiatowej nr 1602B został zrealizowany na trzech, najpilniejszych odcinkach. W ramach zaplanowanego remontu wykonano czterocentymetrową nakładkę bitumiczną oraz uzupełniono pobocza. Realizacja inwestycji znacząco poprawiła warunki techniczne nawierzchni oraz funkcjonalność komunikacyjną drogi. Dziury, pęknięcia, nierówności to przeszłość! Remont został przeprowadzony na odcinkach o dużym natężeniu ruchu, z myślą o podróżnych (w tym turystach) poruszających się samochodem osobowym, rolnikach wykorzystujących w codziennej pracy maszyny rolnicze i rowerzystach – bo odcinki wyremontowanych dróg pokrywają się z siecią szlaków.

Remont został zrealizowany na następujących odcinkach:

  • od wjazdu do miejscowości Czyże od strony wsi Zbucz (od znacznika w rejonie tablicy D-42) do skrzyżowania z drogą powiatową 1616B,
  • od wyjazdu z miejscowości Czyże (od tablicy D-43) w kierunku miejscowości Klejniki do pierwszego zjazdu na drogę gruntową w kierunku m. Leniewo,
  • od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 684 w miejscowości Klejniki w kierunku miejscowości Gorodczyno.

Tym samym wyremontowanych zostało 34 517,50 m2 drogi. Remont wystartował z początkiem października br., został oficjalnie odebrany 14 listopada br. przy obecności Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, radnego wojewódzkiego Mikołaja Janowskiego, Wójta Gminy Czyże Jerzego Wasiluka, przedstawiciela Wykonawcy – przedsiębiorstwa MAKSBUD z Bielska Podlaskiego a także pracowników Zarządu Dróg Powiatowych oraz Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Hajnówce. Całkowita wartość inwestycji to 2 040 700,69, przy czym 2 mln zł to wartość dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich, kwotą 40 700, 69 zł wsparła to działanie Gmina Czyże.

Remont odcinków drogi nr 1602B to kolejna, udana realizacja samorządu Powiatu Hajnowskiego. Dziękuję wójtowi gminy Czyże – Panu Jerzemu Wasiluk za wsparcie naszych działań. Lokalna sieć dróg ma duże znaczenie dla rozwoju regionu. Ich stan wpływa na potencjał gospodarczy i turystyczny powiatu, przesądza o bezpieczeństwie użytkowników ruchu drogowego. Stąd w VI kadencji Rady Powiatu systematycznie podejmowane są wysiłki na rzecz poprawy stanu naszych dróg – rok 2022 będzie rekordowy zarówno pod względem ilości zmodernizowanych km nawierzchni, jak też wielkości pozyskanych funduszy na ten cel. Ponad 14,9 mln zł z Polskiego Ładu, ponad 2,7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, kolejne 2 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich, a także 1 450 000,00 z Podlaskiego Funduszu Gmin i Powiatów Województwa Podlaskiego – imponujące liczby przekładają się na efekt i jakość. Dziękuję Zarządowi Powiatu z Starostą Andrzejem Skiepko na czele, dziękuję Wykonawcom, dziękuję moim współpracownikom z Zarządu Dróg Powiatowych oraz kierownictwu Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego za dotychczasową współpracę. Z każdym kolejnym kilometrem nasz powiat zmienia się na lepsze – mówi Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Mikołaj Janowski.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}