W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kiermasz Produków Lokalnych za Nami!

11.07.2022

W weekend 09-10.07. zaprosiliśmy Was do powiatowego Centrum Promocji i Turystyki KRAINA ŻUBRA na Kiermasz Produktów Lokalnych – pierwszy z pięciu zaplanowanych Kiermaszy już za nami!

Wystawcy na Kiermaszu

Na terenie parkingu przy siedzibie Centrum Turystyki i Promocji „Kraina Żubra” gościliśmy lokalnych twórców i rękodzielników. Pani Małgorzata Krawczyk z Planty prezentowała na swoim stoisku przepiękne koronki, hafty, gobeliny wprowadzając w tajniki swojej pracy zaciekawionych turystów. Na kiermaszu nie zabrakło również wyrobów ceramicznych z Pracowni Ceramicznej Gliniane BB. Kolejnym wystawcą niedzielnej edycji była Pani Lucyna Zdanowska z Planty, która z zapałem opowiadała ciekawe historie o tradycyjnych makatkach podlaskich i ręcznikach. Swoimi robótkami pochwalili się również Panie Halina Birycka i Tamara Zubrycka. Udział w Kiermaszu  był również okazją do posmakowania lokalnych rarytasów – „serów z Puszczy Białowieskiej”, piwa (Marek Czarny Hotel Białowieski/Browar Przełom, Natura Travel S. J) oraz miodów (Eugeniusz Masalski „Carska Kószka”).

Celem kiermaszu jest promocja producentów i twórców produktów lokalnych z regionu Puszczy Białowieskiej. Produkty lokalne są znakiem promocyjnym naszego pięknego regionu.

Na kolejny kiermasz zapraszamy 22-23.07 - pojawią się kolejni artyści, rękodzielnicy i producenci produktów lokalnych. Nie zabraknie regionalnej kuchni i innych atrakcji. Rodziny z dziećmi zapraszamy na plac zabaw, tuż przy Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA, rowerzystów na chwilę oddechu a przejezdnych kierowców - po pozytywną energię i informacje turystyczne z regionu – za dwa tygodnie serwujemy same apetyczne i rękodzielnicze nowinki.  Serdecznie zapraszamy do udziału.

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}