W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja z trwającej zbiórki pomocy rzeczowej i finansowej dla migrantów przekraczających nielegalnie granicę polsko-białoruską.

24.11.2021

Herb Powiatu Hajnowskiego

Za nami miesiąc intensywnych działań od momentu ukazania się w mediach informacji (apelu) Burmistrza Miasta Hajnówka, Starosty Hajnowskiego jak i Hajnowskiego Stowarzyszenia „Sami Sobie”, którzy na zasadach współpracy podjęli inicjatywę o konieczności udzielania pomocy potrzebującym migrantom w związku z nasilającą się sytuacją nielegalnego przekraczania przez nich granicy polsko-białoruskiej.

W związku z powyższym informujemy, iż na dzień 22.11.2021r., na koncie Hajnowskiego Stowarzyszenia „Sami Sobie” odnotowano tytułem „Pomocy migrantom” darowizny na kwotę:

  • 27.129,00 zł. Z czego: 11.590,72 zł wydatkowano zgodnie z zapotrzebowaniem Stowarzyszenia „Łączy nas granica” oraz monitem otrzymanym od SP ZOZ Hajnówka.
  • Stowarzyszeniu „Łączy nas granica” obejmującemu swoim zasięgiem m.in. placówki Straży Granicznej w Białowieży, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze zakupiono i przekazano: 400 zgrzewek wody niegazowanej (pakowanej po 12 szt., 0,5 l), 100 kg cukru, suchy prowiant w ilości 200 opakowań, mleko modyfikowane dla niemowląt, pieluchy dziecięce jednorazowe 20 opakowań. Natomiast dla SP ZOZ Hajnówka zakupiono i przekazano: 100 zgrzewek wody niegazowanej (pakowane po 12 szt., 0,5 l), 100 sztuk soków (kartoniki o pojemności 0,2 l), 30 sztuk serków Danio  w tubkach.
  • Dnia 18.11.2021r., Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce – zgodnie z przyjętym zapotrzebowaniem przekazano: 50 zgrzewek wody niegazowanej (pakowane po 12 szt., 0,5 l) oraz 50 szt. pakietów (pakiet zawierał: wodę niegazowaną 0,5l, wafle ryżowe, pieczywo chrupkie, czekolada, 2 batoniki, 2 wafelki, pasztet drobiowy, konserwa rybna, chusteczki nawilżane). 

Forma pomocy rzeczowej to darowizny przekazane przez darczyńców z całej Polski. Początkowo byli to mieszkańcy Hajnówki jak i okolic, którzy swą pomoc rzeczową dostarczali osobiście do magazynu przy ul. Lipowej 39 w Hajnówce. Następnie docierały przesyłki nadane przez osoby prywatne, grupy osób, które współdziałały ze sobą, jak i właścicieli firm prowadzących działalność gospodarczą. Odebrano przesyłki m.in. z Białegostoku, Ełku, Warszawy, Krakowa, Szczecina, Piotrkowa Trybunalskiego, Piaseczna, Włocławka, Łańcuta, miejscowości Kwasy, Grodziska Mazowieckiego, Kowal (przy Gdańsku) oraz Trójmiasta.

Każdorazowo darowane rzeczy segregowane są przez wolontariuszy tematycznie na:

  • odzież i obuwie (dziecięcą, damską, męską – kurtki, swetry, bluzy, czapki, szaliki, rękawiczki, spodnie, polary, skarpety, bielizna, ręczniki materiałowe),
  • środki higieniczne (chusteczki, chusteczki nawilżane, szczoteczki i pasty do zębów, kremy do rąk, żele pod prysznic, mydła w kostkach, mydła w płynie, szampony do włosów, proszki do prania, podpaski, pampersy, papier toaletowy, ręczniki papierowe);
  • karimaty, koce, koce termiczne, śpiwory;
  • żywność z długim terminem ważności (suchary, pieczywo z długim terminem ważności, zupki błyskawiczne, konserwy rybne, makaron);
  • żywność dla dzieci (słoiczki dla niemowląt, kaszki, mleko modyfikowane);
  • słodycze ( cukier, ciastka, czekolady, chrupki);
  • woda.

Szanowni darczyńcy jesteście dla nas świadectwem ogromnej wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka w tym trudnym i niespotykanym dotychczas czasie. Dziękujemy za ogromne wsparcie – ofiarowana pomoc jest dowodem solidarności społecznej. Pomoc drugiemu człowiekowi jest i powinna być wsparciem w zachowaniu przez niego przysługującej mu godności.

Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę – Organizatorzy wraz z Wolontariuszami

{"register":{"columns":[]}}