W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja (apel) Burmistrza Miasta Hajnówka i Starosty Hajnowskiego

22.10.2021

Informacja -uniwersalna grafika wiadomości. Na niebieskim tle herb Powiatu Hajnowskiego oraz biały napis.

Od kilku miesięcy obserwujemy nasilające się zjawisko nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez migrantów, które dotknęło i nasz teren. Musimy pamiętać, iż niezależnie od naszej oceny powstałego problemu, wiąże się on z cierpieniem niewinnych osób, w tym kobiet i dzieci. Z tego powodu prosimy o gest wsparcia i darowizny pieniężne na działania związane z pomocą tym ludziom.

Dlatego gorąco apelujemy do wszystkich, którzy chcą i mają możliwości udzielenia pomocy w  formie rzeczowej tj. materaców, pościeli, koców, śpiworów, ręczników, kurtek, rękawic, skarpet, środków czystości, higieny osobistej o wsparcie. Ww. rzeczy w stanie bardzo dobrym, nadającym się do bezpośredniego przekazania będzie można dostarczyć do magazynu przy ul. Lipowej 39 funkcjonującego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce (poniedziałek - piątek w godz. 8:30 -10:30).

Darowizny w formie środków finansowych przekazywać proszę na konto
Nr 08 2030 0045 1110 0000 0375 6480
- Hajnowskiego Stowarzyszenia „Sami Sobie” działającego przy MOPS Hajnówka z dopiskiem „Pomoc migrantom”.
Wpłacone darowizny będą przeznaczone na zakup tzw. pakietów startowych bądź pakietów ratunkowych:

  • pakiet startowy dla osób, które umieszczone są w Ośrodkach składać się będzie m.in. z: szczoteczki do zębów, pasty do zębów, żelu pod prysznic, szamponu, proszku do prania, kosmetyków dla dzieci: oliwki, kremu na odparzenia, słodyczy, mleka w proszku – 3,4 np. Bebiko, NAN, butelek do karmienia, pieluch jednorazowych nr 4,5,6.
  • pakiet ratunkowy dla osób potrzebujących składać się będzie m.in. z: wody mineralnej, batonu energetycznego, czekolady, pieczywa chrupkiego, sucharów, wody utlenionej, bandażu, plastra, koca termicznego, ciepłych skarpet.

Zapewniamy, że przekazane darowizny będą dostarczane na bieżąco do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Hajnówce, Placówek Straży Granicznej oraz Stowarzyszenia „Łączy nas granica”, działającego przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej według potrzeb i zgłaszanego zapotrzebowania.

Każde wsparcie materialne i finansowe jest bardzo ważne i może pomóc niewinnym ludziom, którzy cierpią w wyniku tej niecodziennej sytuacji. Miejmy odwagę naszą postawą wyrazić gotowość do udzielenia pomocy. Dziękujemy z okazane serce.

Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak
Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}