W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

I etap przebudowy odcinków dróg powiatowych 1623B i 2329B ul. Targowej i Poddolnej w Hajnówce zakończony!

08.06.2022

Z końcem maja br. dobiegł końca pierwszy etap realizacji przebudowy odcinków dróg powiatowych 1623B i 2329B ul. Targowej i Poddolnej w Hajnówce. Zakończono prace sanitarne związane z budową kanalizacji, równocześnie rozpoczynając prace z branży elektrycznej.

Przebudowa - zerwany asfalt, trwają prace

flaga i godło Polski

Finalnie, w ramach przebudowy obu ulic, zostaną zrealizowane: przebudowa jezdni, budowa i przebudowa zajazdów, budowa chodników i ścieżki rowerowej. Zgodnie z harmonogramem prace potrwają do listopada 2022 r. Całkowita wartość zadania to to ponad 5,1 mln zł, z czego 2,5 mln to wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Inne inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Przebudowa odcinków dróg powiatowych 1623B i 2329B ul. Targowej i Poddolnej w Hajnówce to kolejna, duża inwestycja samorządu Powiatu Hajnowskiego. Na finiszu pozostaje remont drogi powiatowej w Czeremsze. Całkowita wartość tego zadania to ponad 1,9  mln zł. Na ten cel Powiat Hajnowski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 978 363, 52 zł. Gmina Czeremcha zadeklarowała współfinansowanie inwestycji.

W 2022 r. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Powiat Hajnowski pozyskał także środki na realizację remontu ul. Lipowej w Siemianówce oraz rozbudowy ul. Górnej i Wrzosowej w Hajnówce – etap I.  Aktualnie realizowane są czynności związane z procedurami przetargowymi dla obu inwestycji. Całkowita wartość wszystkich zadań, realizowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022 r. to ponad 11,2 mln zł, z czego suma dofinansowania ze środków zewnętrznych przekracza 6,3 mln zł!

Polski Ład na powiatowych drogach

Z kolei 14,9 mln zł to wartość dofinansowania II edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. W ramach wsparcia powiat wyremontuje odcinki dróg powiatowych w gminach Czeremcha, Kleszczele, Narew, Czyże, Dubicze Cerkiewne i Hajnówka (dof. 4 987 000,00 zł) a także przebuduje ul. Górną w ramach II etapu (wartość dofinansowania 9 974 000,00 zł).

Dziękuję Panu Wojewodzie oraz Zarządowi Województwa Podlaskiego za dotychczasowe wspieranie naszych działań a także współpracę i przychylność. Słowa uznania kieruję również do Pana Mikołaja Janowskiego, który jako Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych czuwa mad procesem modernizacji dróg w naszym powiecie, z kolei jako radny wojewódzki skutecznie zabiega o wsparcie naszego regionu na forum sejmiku Województwa Podlaskiego. Inwestując w powiatową infrastrukturę drogową, wspieramy rozwój regionu, wspieramy naszych mieszkańców. Rozwój transportu, turystyki i inwestycji jest ściśle związany z dostępnością infrastrukturalną regionu. Rozumiejąc to, samorządy z regionu Puszczy Białowieskiej, w tym samorząd powiatu, intensywnie pozyskują fundusze na rozwój lokalnej sieci dróg, uzupełniając budowane korytarze komunikacyjne, biegnące prze Województwo Podlaskie: linię kolejową Rail Baltica oraz europejską międzynarodową trasę Via Carpatia – zaznacza Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}