W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Finał Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2021

02.09.2021

Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, wesoła zabawa z solidną porcją sportowej rywalizacji i piękna przyroda - zapraszamy 11 września!!!

Plakat promujący wydarzenie - na niebieskim tle, w centralnym punkcie białe napisy: Hajnówka 11 września 2021 Stacja kolejki wąskotorowej, Lasy Państwowe ul. Kolejki Leśne 12. Finał Pucharu Polski Nordic Walking. U dołu loga partnerów: patronaty honorowe, patronaty medialne, partnerzy

Finał Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2021 to już kolejna IX edycja imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Powiatu Hajnowskiego zachęcając wszystkich do aktywnego i zdrowego stylu życia. Organizatorzy wydarzenia - Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka oraz Polska Federacja Nordic Walking zapraszają wszystkich miłośników „chodzenia z kijkami” w dniu 11 września 2021r. do udziału w zawodach! Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, wesoła zabawa z solidną porcją sportowej rywalizacji i piękna przyroda. Tak w skrócie można opisać Puchar Polski Nordic Walking, odbywający się w Hajnówce, w  Puszczy Białowieskiej – obiekcie na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.  

Start już o godz. 10.00 na stacji kolejki   wąskotorowej  na  terenie  Nadleśnictwa Hajnówka. Zawody będą rozgrywane na dystansie 5 km,  10 km oraz 21 km (półmaraton), łącznie w 23. kategoriach męskich i damskich. Wystartować może każdy amator tego sportu bez względu na wiek, płeć czy kondycję zdrowotną. Sama trasa przebiega po miękkiej nawierzchni przez malowniczą Puszczę Białowieską zapewniającą relaks i odprężenie. Osoby zainteresowane udziałem w zawodach mogą dokonać zapisów  oraz opłaty startowej na stronie internetowej www.pucharpolskinw.pl lub bezpośrednio przed zawodami w godz. 8.00 – 9.30. Tradycyjnie udział w zawodach dla  mieszkańców Powiatu Hajnowskiego jest bezpłatny.

Po sportowych zmaganiach uczestnicy mogą skorzystać z atrakcji zagwarantowanych przez organizatorów i partnerów Finału Pucharu Polski Nordic Walking – przejazdu kolejką wąskotorową, wejścia do  Rezerwatu Pokazowego Żubrów i imprezy integracyjnej przy dźwiękach lokalnej muzyki.
Będzie pysznie, będzie wesoło i aktywnie! Zabierz ze sobą dobry humor i dołącz do Nas! Serdecznie zapraszamy!

Aktualizacja z dnia 07.09.2021

W związku ze stanem wyjątkowym przejazd kolejki wąskotorowej został odwołany – w zamian o 18.00 zapraszamy na spacer z przewodnikiem po terenie Nadleśnictwa Hajnówka (poznamy kawałek historii miasta, Puszczy Białowieskiej oraz znaczenie gospodarki leśnej dla regionu), zaś o 18.30 spotykamy się na ognisku!

Wydział Promocji i Rozowju Starostwa Powiatowego w Hajnówce

Organizatorzy:

 1. Starostwo Powiatowe w Hajnówce
 2. Nadleśnictwo Hajnówka
 3. Polska Federacja Nordic Walking

Patronat Honorowy:

 1. Marszałek Województwa Podlaskiego
 2. Podlaski Urząd Wojewódzki
 3. Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych

Patronat medialny:

 1. TVP Białystok
 2. TV Podlasie
 3. Radio Białystok S.A.
 4. Radio Jard
 5. Radio Racja
 6. Wrota Podlasia  
 7. Gazeta Wyborcza  
 8. Wieści Podlaskie

Partnerzy:

 1. Miasto Hajnówka
 2. Gmina Narewka
 3. Białowieski Park Narodowy
 4. Lokalna Organizacja Turystyczna „Region Puszczy Białowieskiej”
 5. NewWalking.pl
 6. Gulgo LAB Artur Wyszecki
 7. Sport concept
 8. UpCREATE

Sponsorzy:

 1. Firma Pronar Sp. z o.o. w Narwi
 2. Firma Maksbud Sp. z o.o. , Bielsk Podlaski
 3. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce
 4. Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych
 5. Łomżyńskie Forum Samorządowe
 6. Firma Runo, Hajnówka
 7. Enklawa Białowieska
 8. Firma Sery z Puszczy Białowieskiej, Hajnówka
 9. Ceramika Budowlana Lewkowo Sp. z o.o.
 10. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Hajnówce
 11. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Białymstoku
 12. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Hajnówce

Materiały

Strona internetowa zapisów
Strona internetowa wydarzenia (Facebook)

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}