W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„ENGLISH ZUMBA” w Białowieży

Od września 2020 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Białowieży trwa projekt pod nazwą „Angielska Zumba”, realizowany w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA

Kolaż zdjęć - dzieci i trenerka podczas zajęć

3 logotypy projektu: Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności NIDA, Zespołu Szkół oraz stowarzyszenia Aktywne Dzieci

Uczniowie biorący udział w cotygodniowych zajęciach mają możliwość poznania stylistyki muzycznej i tanecznej jaką jest Zumba. Poprawiając systematycznie swoją kondycję fizyczną jednocześnie obcują z żywym językiem angielskim. Piosenki anglojęzyczne , do których tańczą i śpiewają, stały się skutecznym narzędziem w nauce języka angielskiego. Nawet nauczanie zdalne nie przeszkodziło w realizacji działań projektowych. Prowadząca zajęcia Pani Kamila Plewa , spotykała się z uczniami w przestrzeni wirtualnej, motywując uczniów nie tylko do aktywności fizycznej, ale również intelektualnej. Uczniowie wspólnie tłumaczyli teksty piosenek, poznając nowe wyrazy i zwroty. Słuchanie piosenek pozwoliło również na koncentrowaniu się na wymowie i zrozumieniu rytmu, intonacji języka angielskiego.
Uczestnicy projektu „ANGIELSKA ZUMBA” mieli także  możliwość porozmawiania z innymi instruktorami - Martą Bińkowską w Pabianic koło Łodzi, a także z Moniką Marchewką, która tak samo jak Pani Marta jest instruktorką ZUMBA FITNESS.  Panie opowiedziały o swojej pracy, pasjach i życiu. Przekazały również dzieciom bardzo ważne przesłanie. Należy robić to, co się kocha. Ważne jest żeby to nam sprawiało radość i przyjemność. Mówiły też, by spełniać swoje marzenia, bo tylko one są gwarantem spełnienia w życiu zawodowym i osobistym.
W projekcie gościnnie również uczestniczyły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Orzeszkowie.
Mimo, że działania projektowe kończą się 31 czerwca 2021r. uczniowie , nauczyciele oraz rodzice mają nadzieję, iż po wakacjach spotkania z „Angielską Zumbą” na stałe zagoszczą w harmonogramie zajęć dodatkowych.
Mariola Glencner

 

{"register":{"columns":[]}}