W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Eliminacje XLIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym już za nami!

04.05.2022

Uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu hajnowskiego mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas eliminacji powiatowych (28.04), które odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce.

Uczniowie ze zwycięskiej szkoły pozują ze statuetką, nagrodami i dyplomem.

Solidna dawka sportowych emocji i jeszcze więcej wiedzy – słowem, Powiatowe Eliminacje XLIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym już za nami! W organizację przedsięwzięcia zaangażował się Powiat Hajnowski przy współpracy z Komendą Powiatową Policji,  Zespołem Szkół Zawodowych i Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Hajnówce.

W turnieju uczestniczyły drużyny szkół podstawowych z Hajnówki, Narewki, Białowieży i Dubin– łącznie 9 drużyn (30 zawodników). Konkursowe eliminacje przebiegały dwuetapowo. Najpierw teoria – w ciągu 40 min. uczestnicy zmierzyli się z dwoma testami – z zakresu ruchu drogowego oraz z wiedzy o prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowania; następnie przyszedł czas na praktykę– młodzież wykazała się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej na wypadek omdlenia i krwawienia z nosa, zaś ostatnim etapem była jazda rowerem na placu egzaminacyjnym. Tor przeszkód złożony z siedmiu zadań stanowił duże wyzwanie– zwłaszcza jazda slalomem. Młodzież poradziła sobie z zadaniami, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. W eliminacjach wojewódzkich powiat hajnowski reprezentować będą drużyny ze Szkoły Podstawowej  w Białowieży i Szkoły Podstawowej w Dubinach.

Perfekcyjna organizacja

W celu organizacji konkursu Starostwo Powiatowe zakupiło rower i niezbędny sprzęt, by jazda była bezpieczna. Nad bezpieczeństwem młodzieży w trakcie pokonywania toru przeszkód oraz prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali pracownicy Starostwa Powiatowego, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji z Hajnówki oraz Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Janusz Ludwiczak.
Zwycięskie szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, laureaci statuetki i nagrody, zaś wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy wraz z upominkami przygotowanymi przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce. A po konkursowych zmaganiach dyrekcja Zespołu Szkół Zarodowych zaprosiła uczestników konkursu na obiad i słodki poczęstunek przygotowany przez uczennice technikum żywienia. Dziewczyny przygotowały same pyszności! Technikum żywienia to przyszłościowy kierunek, a bogactwo smaków, form i rodzajów zaserwowanych ciasteczek pokazuje, że szkoła solidnie przygotowuje do zawodu. Kto wie, może wśród młodych rowerzystów są przyszli cukiernicy i restauratorzy..? 😊

Orientacja w przepisach ruchu drogowego to podstawowa wiedza, która pozwoli uniknąć niebezpieczeństwa na drodze. Codziennie jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, stąd znajomość prawa jest niezbędna. Organizacja powiatowych eliminacji ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzację znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej

  • klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych – grupa I:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Dubinach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Białowieży
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Hajnówce

  • klasyfikacja indywidualna szkół podstawowych – grupa I:

I miejsce – Karol Krawczyński (Szkoła Podstawowa w Dubinach)
II miejsce – Wojciech Dawidziuk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Hajnówce)
III miejsce – Wiktoria Bajko (Szkoła Podstawowa w Białowieży)

  • klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych – grupa II:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Białowieży
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Narewce
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Dubinach

  • klasyfikacja indywidualna szkół podstawowych – grupa II:

I miejsce – Marek Sieńczuk (Szkoła Podstawowa w Białowieży)
II miejsce – Dominika Gierasimiuk (Szkoła Podstawowa w Dubinach)
III miejsce – Tomasz Sieńczuk (Szkoła Podstawowa w Białowieży)

Dziękujemy naszym partnerom za pomoc w organizacji konkursu, laureatom gratulujemy, zaś za zwycięzców trzymamy kciuki w etapie wojewódzkim.

Katrzyna Miszczuk

Zdjęcia (32)

{"register":{"columns":[]}}