W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Edukacji Narodowej - życzenia Starosty Hajnowskiego

14.10.2021

Herb Powiatu Hajnowskiego

Dzisiejszy dzień upamiętnia ważne wydarzenia dla rozwoju polskiej oświaty - powołana 14 października 1773r. Komisja Edukacji Narodowej była jednym pierwszym w Polsce ministerstwem oświaty publicznej.

Komisja swoją ciężką pracą oraz reformami stworzyła podwaliny pod rozwój polskiego szkolnictwa, które przetrwało zawieruchy dziejowe – pod postacią tajnego nauczania w trakcie zaborów, potem II wojny światowej; wyrażone w dbałości o zachowanie ojczystego języka i pielęgnowaniu polskiej tożsamości.

Rozwój szkolnictwa pomimo przeciwności historycznych to zasługa kolejnych pokoleń kadry nauczycielskiej, wykształconej w oparciu o ideały i zasady opracowane przez Komisję, a która kontynuowała swą działalność w trakcie utraty niepodległości przez Polskę – podczas zaborów, następnie podczas II wojny światowej i epoki komunizmu.

Zawód nauczyciela to misja, której celem jest wychowywać i kształcić. Dziękuję Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu szkół z regionu Puszczy Białowieskiej za trud, jaki wkładacie Państwo w edukację młodzieży. Każdy sukces ucznia to także Państwa osiągnięcie. Dziękuję za każdy pomysł, każdą inicjatywę i codzienną pracę. Oby zawód, który Państwo wykonujecie był źródłem nieustannej satysfakcji zawodowej i pasmem sukcesów. Z kolei uczniom życzę jak najlepszych wyników w nauce, dobrych ocen oraz realizacji planów i marzeń. Najlepsze życzenia kieruję do całej społecznści szkolnej z Powiatu Hajnowskiego -

W imieniu Zarządu Powiatu Hajnowskiego,

Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko

 

 

{"register":{"columns":[]}}