W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dwa medale złoty i brązowy Łukasza Klimiuk na Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Słubicach

Kolaż zdjęć z zawodów: po lewej Łukasz Klimiuk na podium, po prawej Łukasz Klimiuk w trakcie biegu po medal

Piękny stadion Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dnia 4-6 czerwiec 2021 r gościł najlepszych lekkoatletów z kraju, spośród klubów zrzeszonych w Krajowym Zrzeszeniu LZS. Już w drugim dniu, 05 czerwca 2021 r zawodnik Klubu Sportowego PARKIET HAJNÓWKA Łukasz Klimiuk zwyciężył na dystansie 1500 m, z wynikiem z wynikiem 4:10,10. Kolejny medal, tym razem brązowy zdobył w trzecim dniu Mistrzostw na dystansie 800 m, pomimo zwycięstwa w swojej serii z wynikiem 2:00,37. Niestety dwa  czasy uzyskane przez zawodników w pozostałych seriach na czas, okazały się być lepsze od Łukasza, który musiał zadowolić się trzecim miejscem.

Indywidualny sukces Łukasza Klimiuk, znalazł odzwierciedlenie w klasyfikacji medalowej i punktacji klubowej mistrzostw. Medal złoty zdobyty na dystansie 1500 m i brązowy na 800 m Łukasza pozwolił na zajęcie przez nasz klub bardzo wysokiej 31 pozycji w klasyfikacji medalowej. Wywalczone miejsca przyniosły Łukaszowi 15 punktów, dzięki czemu znaleźliśmy się na 57 pozycji spośród rywalizujących ze sobą 104 Klubów Krajowego Zrzeszenia LZS w punktacji Klubowej.

Tak dobre wyniki Łukasza były możliwe dzięki życzliwemu podejściu Władz Miasta Hajnówka, Firmy PARKIET HAJNÓWKA, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce, Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Hajnówce, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji oraz doskonałej współpracy z Podlaskim Okręgowym Związkiem Lekkiej Atletyki i Klubem Sportowym Podlasie Białystok, a szczególnie przy bardzo dobrej współpracy merytorycznej z Trenerką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku Pauliną Mikiewicz – Łapińską.

Prezes KS PARKIET HAJNÓWKA Roman Sacharczuk

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}