W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Drużynowe Mistrzostwa w Szachach na szczeblu powiatu hajnowskiego

20.11.2021

Pamiątkowe medale

W bieżącym roku szkolnym Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Hajnowskiego w Szachach odbyły się w dniu 16 listopada 2021 r. w SP Białowieża. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn  w roczniku 2009-2010 oraz 2007-2008. Zawody rozgrywano w drużynach czteroosobowych. Na pierwszych trzech szachownicach grali chłopcy, a na czwartej szachownicy dziewczęta. Dużym talentem wykazał się uczeń pierwszej klasy SP Białowieża, który odniósł zwycięstwo na drugiej szachownicy z dużo starszym przeciwnikiem z Czeremchy. Czyżby to kolejna perełka tej wspaniałej dyscypliny, a może następca arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy z Wieliczki, który w wieku 10 lat zdobył w swojej kat. wiekowej tytuł Mistrza Świata.

Zawodnicy za miejsca I-III otrzymali pamiątkowe medale, które zostały ufundowane w ramach realizacji projektu z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Hajnówce.

Organizator imprezy tj. Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Hajnówce składa serdeczne podziękowania Dyrekcji i Piotrowi Leoniuk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białowieży za pomoc w organizacji zawodów.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA
IGRZYSKA DZIECI – rocz.2009 i mł.

  • I miejsce – SP CZEREMCHA – 3: 1  - awans do półfinałów wojewódzkich. ( w składzie: Aleksiejuk Piotr, Iwanowiec Kacper, Wasiluk Michał, Ryszczuk Małgorzata)  Opiekun – Ks.Krzysztof Domaraczenko
  • II miejsce – SP BIAŁOWIEŻA– 1: 3 ( w składzie: Podłaszczyk Maciej, Filimoniuk Daniel, Superson Wiktor, Glencner Małgorzata ) Opiekun – Piotr Leoniuk.  

NAJLEPSI NA SZACHOWNICACH:
Szachownica nr 1 – Piotr Aleksiejuk  (SP Czeremcha)
Szachownica nr 2 – Daniel Filimoniuk (SP Białowieża)
Szachownica nr 3 – Michał Wasiluk (SP Czeremcha)
Szachownica nr 4 – Małgorzata Ryszczuk (SP Czeremcha)
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – rocz.2007-2008

  • I miejsce SP BIAŁOWIEŻA  – 3,0 pkt. / 10 : 6/ - awans do półfinałów wojewódzkich ( w składzie: Sieńczuk Marek, Glencner Michał, Sobociński Radosław, Jaganow Sara )  Opiekun – Piotr Leoniuk
  • II miejsce – SP CZEREMCHA – 2,0 pkt. / 7,5 : 8,5 / (w składzie: Konobrocki Kornel, Drabiuk Kacper, Tyczyno Kacper, Stańczyk Martyna) Opiekun – Ks.Krzysztof Domaraczenko
  • III miejsce – SP Narew -  1,0 pkt. / 6,5 : 9,5 /

(w składzie: Baczyński Tomasz, Szklarzewski Kacper, Łęczycki Szymon, Węcko Ewelina) Opiekun – Paweł Pleskowicz

NAJLEPSI NA SZACHOWNICACH:

  • Szachownica nr 1 – Tomasz Baczyński (Narew) – 4 zwycięstwa
  • Szachownica nr 2 – Michał Glencner (Białowieża) – 4 zwycięstwa
  • Szachownica nr 3 – Radosław Sobociński (Białowieża) – 4 zwycięstwa
  • Szachownica nr 4 – Martyna Stańczyk (SP Czeremcha) – 3 zwycięstwa

O zwycięstwie w w/w roczniku zadecydował wynik z pierwszej szachownicy. Finał Grupy Południowej odbędzie się 27.11.2021 r. o godz.10.00 w SP Perlejewo:
Zgłoszenia przez SRS do dnia 20.XI.2021 r.

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}