W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Cyfrowe przedmioty w Białorusie i zajęcia w pracowni OZE w ZSZ w nowym roku szkolnym będą kontynuowane!

04.06.2024

Roboty

Dzięki funduszom norweskim, w hajnowskich szkołach średnich – w II LO z DNJB i Zespole Szkół Zawodowych dokonała się rewolucyjna zmiana. W planie lekcji w obu szkołach zagościły nowe przedmioty, a w ślad za nimi poszły inwestycje. Na potrzeby utworzenia pracowni OZE zakupiono prototypy, akcesoria i niezbędny sprzęt służący praktycznej nauce montażu instalacji wytwarzającyh zieloną energię. Z kolei w „Białorusie” uczniowie mieli (i mają) do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt do praktycznej nauki w trakcie zajęć z robotyki, programowania zaawansowanego i grafiki i komputerowej.

Zajęcia będą kontynuowane w kolejnych latach – tym samym obecni i przyszli ósmoklasiści, którzy zdecydują się na naukę w jednej ze szkół, sięgną po akademicką wiedzę. Skorzystają też z nowych sprzętów - dzięki oszczędnościom w projekcie, na finiszu programu, Starostwo Powiatowe doposażyło placówki w sprzęt do kontynuacji przedmiotów.

W nowym roku szkolnym zainteresowani uczniowie II LO z DNJB będą korzystać z nowych tabletów, laptopów i zestawów do robotyki z robotem do samodzielnego montażu. By montaż robotów przebiegał sprawnie, dodatkowo zakupiono stację lutowniczą z regulacją temperatury i gorącym powietrzem oraz zestaw wkrętaków i śrubokrętów. Z kolei pracownia OZE w ZSZ wzbogaciła się m.in. o demonstracyjne turbiny – wiatrową i wodną, autko z napędem wodorowym, demonstracyjny zasilacz cyfrowy oraz edukacyjne plansze i fachową literaturę.

Zamówione pomoce naukowe są już w szkołach! Ich całkowita wartość to 39 tys. zł.

Akademicka wiedza i nowe umiejętności we wschodzących branżach, są w zasięgu uczniów szkół średnich! Wystarczy aplikować do placówek prowadzonych przez powiat hajnowski. Hajnowskie szkoły średnie – cool schools!

Zestawy dydaktyczne zostały zakupione w ramach projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”, realizowanego w ramach Programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków EOG oraz budżetu państwa.

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}