W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Centrum Turystyki i Promocji Kraina Żubra zaprasza do objerzenia wystawy obrazów i rzeźb lokalnych artystów

18.08.2023

Budynek Centrum Turystyki i Promocji Kraina Żubra, a za szklaną witryną zdjęcia rzeźb

Powiatowe Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA, funkcjonujące w strukturach samorządu powiatu od 2019 r., to nie tylko punkt informacji turystycznej (certyfikowany!) – to także przestrzeń promocji kultury naszego malowniczego regionu. Artyści, lokalni wytwórcy, NGO – Centrum Turystyki Kraina Żubra to także platforma współpracy samorządu ze społecznością lokalną.

Na długi weekend zaprosiliśmy Was na kiermasz Produktów Lokalnych wraz z pokazem filmu, aktualnie w Centrum „gościmy” niezwykłą twórczość lokalnych artystów. Odwiedzjących Centrum zapraszamy do naszej Galerii na wystawy: malarstwa Anny Kotowicz i rzeźby Sławomira Smyka.

Anna Kotowicz – bio:

Anna Kotowicz jest absolwentka grafiki na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pieknych im. Władysława Strzeminskiego w Łodzi oraz historii sztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszynskiego w Warszawie. Siedemnaście lat lat temu przeniosła się z rodzinnej Warszawy do niewielkiej, malowniczej wsi na Podlasiu, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Zajmuje sie projektowaniem graficznym, ilustracja, malarstwem oraz edukacja plastyczna w zakresie malarstwa i rysunku. Tworzy obrazy akrylowe na płótnie oraz szkice akwarelowe. To obrazy – odbicia świadomie porzucające język dosłowności, stworzone do kontemplacji, niespiesznego odkrywania.

SŁAWOMIR SMYK – bio:

Sławomir Smyk urodził sie w 1958 r. w Dobrowodzie, w gminie Kleszczele. Od lat mieszka i pracuje w Kleszczelach. Z zawodu jest leśnikiem, od dzieciństwa związany z niepowtarzalna przyroda i tradycjami północno - wschodniej Polski. W swojej sztuce zbliża sie do abstrakcji i syntezy. O swoich pracach mówi: „Swoje rzeźbienie nazywam „otwieraniem drewna”. W sztuce nie interesuje mnie dosłowność czy realizm. Wole metaforę, impresje, abstrakcje – formę, która jest znakiem „duszy drzewa”. Pochłania mnie zagadnienie płynnego ruchu w – z natury statycznej – bryle rzeźb.” Prace Sławomira Smyka były nagradzane i wyróżniane w wielu konkursach, prezentowane na wystawach w kraju oraz zagranica. Znajdują się w zbiorach i posiadaniu kolekcjonerów rodzimych i zagranicznych.

Piękno Puszczy Białowieskiej niejedno ma imię 😊 Zapraszamy do objerzenia wystaw.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}