W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Białowieski Park Narodowy serdecznie zaprasza na nową wystawę czasową

02.11.2022

Grafika drzewa pod nią informacja o wystawie i logo Białowieskiego Parku Narodowego
Białowieski Park Narodowy serdecznie zaprasza na nową wystawę czasową do w Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży (Park Pałacowy 11): *„Wśród drzew”* oraz na wernisaż i spotkanie z Jerzym Iwacikiem, autorem ponad 80. prac prezentowanych.
 
Bycie naszego Autora: Jerzego Iwacika „Wśród drzew” to uważne przyglądanie się naturze z różnych perspektyw.
"Sztuka formuje się w przyrodzie, w jej strukturach, fakturach. Rysowanie drzew jest dla mnie procesem odkrywania piękna zawartego w jej pierwotnych formach." - mów Autor./
Czasem jest to realistyczne odwzorowanie konkretnego miejsca, obiektu w Puszczy. Innym razem kreatywne, symboliczne przedstawienie. Wówczas drzewo, jako część natury, zaczyna mówić do nas o takich ideach jak życie, śmierć, wieczność, strach, mądrość, spokój. I wówczas oczywistym staje się fakt, jak wiele możemy nauczyć się od drzew. Wręcz dosłownie: aby być „uziemionym” bez względu na to, jak duży
sukces osiągamy. Zadbać o siebie. Pamiętać, że jest w nas ogromna siła, a wyzwania są po to, aby nas wzmocnić. Że czasem należy odpuść sobie perfekcjonizm, a poświęcać czas na bycie obecnym, po prostu. Na wystawie zobaczymy rysunki drzew:
- które będąc częścią natury mistrzowsko budują scenerię;
- które są indywidualnymi bohaterami wyczarowanymi z wyobraźni;
- które mając wzorcowe sylwetki puszczańskich gatunków są jednocześnie największymi osobnikami w Rezerwacie Ścisłym.
 
Niezależnie od indywidualnego odbioru prac pana Jerzego Iwacika wszystkie one mają wspólną cechę. Są one manifestacją szacunku Artysty do Puszczy jako fascynującego miejsca, które zawiera nieskończoną ilość znaczeń dla każdego z nas. I potencjał, by wzbudzić w nas fale emocji. I refleksję, aby docenić, to co jest na wyciągnięcie ręki od nas - nasz skarb - Puszczę Białowieską.
 
Wystawę będzie można oglądać w dniach i godzinach otwarcia Muzeum Przyrodniczo-Leśnego - od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00 - 16.00. Więcej informacji - kurator wystawy: Ewa Moroz-Keczyńska tel.: 85 682 9711.
{"register":{"columns":[]}}