W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Apel Wojewody Podlaskiego w związku z sytuacją epidemiologiczną

25.10.2021

Informacja -uniwersalna grafika wiadomości. Na niebieskim tle herb Powiatu Hajnowskiego oraz biały napis.

Białystok, 21 października 2021 r.
 

WOJEWODA PODLASKI
Bohdan Paszkowski

PS-VI.960.127.2021.DM

Szanowni Państwo,
sytuacja epidemiczna, w której znaleźliśmy się, zmusza nas do podejmowania wielopłaszczyznowych działań, dzięki którym będziemy mogli wypełniać swoje obowiązki osobiste, rodzinne, zawodowe i społeczne. Od miesiąca września w województwie podlaskim systematycznie wzrasta liczba osób zakażonych, jak i hospitalizowanych. W chwili obecnej statystki pokazują, że duża liczba mieszkańców nie skorzystała z możliwości szczepień. Natomiast pod względem liczby zachorowań i hospitalizacji zajmujemy trzecie miejsce w kraju.

Działania podejmowane przez służby administracji rządowej we współpracy z podmiotami leczniczymi i samorządami prowadzącymi szpitale zmierzają do zapewnienia Państwu bezpieczeństwa zdrowotnego. Nieodzownym i bardzo ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń wywołanych wirusem Sars-CoV-2 są szczepienia oraz zachowanie zasady DDM - dystans, dezynfekcja i maseczka. Wraz z Podlaskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym, konsultantami wojewódzkimi w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych oraz dyrektorami podmiotów leczniczych, apelujemy do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na przestrzeganie norm sanitarnych, zachowanie zasad reżimu sanitarnego i skorzystanie z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19. Szczepienia przeciw C0V1D-19 są wyrazem najwyższej troski o siebie nawzajem. Nie pozwólmy, by okres jesienno - zimowy upłynął na obawach i lękach o zdrowie własne i bliskich nam osób.

W województwie podlaskim przygotowane zostały punkty szczepień powszechnych i populacyjnych, zapewniona jest możliwość dowiezienia osób starszych i niepełnosprawnych do punktu szczepień. Punkty szczepień dostępne są w podmiotach leczniczych, aptekach oraz galeriach handlowych.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z tej możliwości, ponieważ decyzja o przyjęciu szczepionki ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celu, jakim jest wygaszenie epidemii.

Walka z pandemią jest priorytetem województwa podlaskiego. Troska o zdrowie i życie każdego mieszkańca niech przyświeca w podejmowanych decyzjach dotyczących szczepień i zachowania zasad sanitarnych.
 

{"register":{"columns":[]}}