W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Aleksander Dziemiańczyk Mistrzem Makroregionu

16.09.2022

Aleksander z medalem i dyplomem pozuje z trenerem, w tle podium
Lekkoatletyczne Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16 woj. lubelskiego i podlaskiego odbyły się w minioną sobotę 10 września 2022r. na „Stadionie Zwierzynieckim" w Białymstoku. Rewelacyjnie na dystansie 2000 m, spisał się Aleksander Dziemiańczyk zawodnik Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka, uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Hajnówce, który wymieniony dystans pokonał w czasie 6: 10,05.  Jest to nowy rekord życiowy tego zawodnika i uprawnia do startu w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się 24 września 2022 r  w Lublinie. Nieco gorzej na dystansie 2000 m kobiet zaprezentowała się Urszula Pietruszkiewicz również podopieczna trenera Romana Sacharczuk, która swój dystans pokonała w czasie 8: 19,66 i zajęła 6 miejsce. Kolejna zawodniczka naszego Klubu Gabriela Boszko - podopieczna trenera Andrzeja Grygoruka zajęła 4 miejsce w biegu na dystansie 100 m z wynikiem 13,26. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 5 punktów, co uplasowało nasz klub na 19 pozycji. Szczególnie ważne okazało się być zwycięstwo Olka Dziemiańczyk, który uzyskał aż 3 punkty, pomimo kontuzji, która doskwierała mu w tym sezonie przez dwa miesiące. Przygotowanie się naszych zawodników do sezonu lekkoatletycznego 2022, było możliwe dzięki wsparciu Władz Miasta, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, I Liceum Ogólnokształcącego w Hajnówce, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce, na obiektach, których trenowaliśmy i oczywiście firmie Parkiet Hajnówka - producent podłóg drewnianych.
Udział w zawodach odbył się w ramach zadania publicznego pt. wspierania i upowszechniania sportu w dyscyplinie lekka atletyka współfinansowanego z budżetu miasta Hajnówka. PG.526.16.2022
Prezes KS PARKIET HAJNÓWKA Roman Sacharczuk

Materiały

Link do strony z wynikami

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}