W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Akademia Dziedzictwa Puszczy Białowieskiej cz. II – kolejny rajd rowerowy za nami

11.07.2022

Co to był za weekend! Podczas gdy w Centrum Turystyki i Promocji KRIANA ŻUBRA lokalni twórcy kusili smakami i pięknem rzemiosła, grupa 20 uczestników po raz kolejny wybrała się z Nami na rowery! Drugi rajd rowerowy w ramach Akademii Dziedzictwa Puszczy Białowieskiej odbył się 10 lipca!

Uczestnicy rajdu stoją przy Centrum Turystyki i Promocji Kraina Żubra

logotypy projektu "PL-BY-UA2014-2020, finansowane przez Unię Europejską, flaga Unii

W rajdzie wzięło udział 20 uczestników. Początkiem i metą szlaku było Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA. Tym razem pokonaliśmy ok 45 km, zahaczając o północno-zachodnią część Białowieskiego Parku Narodowego z wieżą widokową na Kosym Moście włącznie. O przyrodniczych atrakcjach w tej części Puszczy opowiadała Pani przewodnik Małgorzata Karczewska. A jako że w uroczysku Kosy Most zlokalizowana jest ostoja żubrów, poznaliśmy zasady bezpiecznego zachowania się przy spotkaniu z żubrem. Organizator – Powiat Hajnowski zapewniał możliwość wypożyczenia rowerów oraz regeneracyjny posiłek. Każdy uczestnik rajdu otrzymał również drobne upominki. Dziękujemy dyrekcji BPN za udostępnienie miejsca ogniskowego!

"Akademia Dziedzictwa Puszczy Białowieskiej" realizowana jest przez Powiat Hajnowski w ramach projektu "Transgraniczne dziedzictwo Puszczy Białowieskiej" z Programu Polska – Białoruś  Ukraina 2014 -2020. Naszym celem jest promocja turystyki aktywnej oraz walorów turystycznych regionu Puszczy Białowieskiej. W planach, poza organizacją rajdów, pozostają także spacery tematyczne, kino leśne, rajdy nordic walking.  Kolejne wydarzenia to przejścia tematyczne po lesie z przewodnikiem w dniach 24.07 i 31.07 !  Szczegóły niebawem, zaglądajcie do naszych mediów!

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}