W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Akademia Dziedzictwa Puszczy Białowieskiej – spacery tematyczne za nami

08.08.2022

Co to był za weekend! Podczas gdy w Centrum Turystyki i Promocji KRIANA ŻUBRA lokalni twórcy kusili smakami i pięknem rzemiosła, grupa 40 uczestników z Polski i Ukrainy po raz kolejny wybrała się z Nami na przechadzkę po Puszczy Białowieskiej! Drugi spacer tematyczny w ramach Akademii Dziedzictwa Puszczy Białowieskiej odbył się 7 sierpnia. Tymczasem my zaplanowaliśmy koleje wydarzenia!

Uczestnicy rajdu wspólnie pozują do zdjęcia na tle Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA

logotypy projektu : PL-BY-UA 2014-2020 finansowane przez Unię Europejską

Pokonaliśmy 6-kilometrowy odcinek, począwszy od Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA, przez rezerwat Wysokie Bagno, zakończenie - przy Ośrodku Edukacji Leśnej Jagiellońskie w Białowieży. 

Dzielni piechurzy przemierzali trasę w asyście przewodnika- Pani Małgorzata Karczewska jak zwykle nie zawiodła i zaczarowała swoją opowieścią o Puszczy Białowieskiej nawet dzieci! Organizator – czyli Powiat Hajnowski zapewnił opiekę tłumacza, transport do Centrum Turystyki i Promocji, regeneracyjny posiłek (po spacerze zaprosiliśmy uczestników na ognisko, dziękujemy dyrekcji BPN za udostępnienie miejsca!), pamiątkowe gadżety.

"Akademia Dziedzictwa Puszczy Białowieskiej" realizowana jest przez Powiat Hajnowski w ramach projektu "Transgraniczne dziedzictwo Puszczy Białowieskiej" z Programu Polska – Białoruś  Ukraina 2014 -2020. Naszym celem jest promocja turystyki aktywnej oraz walorów turystycznych regionu Puszczy Białowieskiej. Były już rajdy rowerowe i spacery tematyczne – teraz zapraszamy na rajdy nordic walking. Terminy 14.08 oraz 21.08, szczegóły w osobnym artykule!

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}