W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Akademia dziedzictwa Puszczy Białowieskiej” – rajd nordic walking za nami

16.08.2022

Pieszo, rowerem, z kijami w dłoniach – w ramach Akademii Dziedzictwa Puszczy Białowieskiej prezentujemy jak aktywnie można spędzić czas wolny w naszym regionie, a sama puszcza – najstarszy las Europy – nadal skrywa wiele przyrodniczych, historycznych i kulturalnych ciekawostek. 14 sierpnia to kolejna już niedziela spędzona na poznawaniu puszczańskich szlaków. Tym razem zaprosiliśmy mieszkańców i obywateli Ukrainy, przebywających w regionie, na rajd nordic walking.

Podczas rajdu - na trasie

logotypy projektu

"Akademia Dziedzictwa Puszczy Białowieskiej" realizowana jest przez Powiat Hajnowski w ramach projektu "Transgraniczne dziedzictwo Puszczy Białowieskiej" z Programu Polska – Białoruś  Ukraina 2014 -2020. Naszym celem jest promocja turystyki aktywnej oraz walorów turystycznych regionu Puszczy Białowieskiej. Były już rajdy rowerowe i spacery tematyczne – a że nasz region oplata sieć atrakcyjnych tras nordic walking, naturalnie przygotowaliśmy ofertę rajdu z kijkami w dłoniach!

W rajdzie wzięło udział ponad 20 osób.  Na dobry początek w Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA obejrzeliśmy film „Jestem Puszczą XXI” autorstwa Bożeny i Jana Walencik, zrealizowanego na zlecenie Lasów Państwowych. Sprawdziły się wygodne leżaki, zakupione w ramach projektu „Transgraniczne dziedzictwo Puszczy Białowieskiej”! Następnie przejazd na trasę, krótka rozgrzewka pod okiem instruktora nordic walking – Pani Ireny Paszkowskiej i ruszyliśmy! W ramach rajdu wypróbowaliśmy odnowione trasy (działanie  także zrealizowane w ramach ww. projektu) – zielony i żółty szlak, podziwiając piękno leśnych krajobrazów i kulturowe skarby regionu – bo podczas rajdu zahaczyliśmy o uroczysko Krynoczka z zabytkową kaplicą i cudownym źródełkiem.

Organizator - powiat hajnowski, zapewnił transport z Hajnówki, pamiątkowe gadżety oraz rekreacyjny posiłek – bo tradycyjnie rajd zwieńczyła wspólna zabawa przy ognisku. A na kolejny rajd zapraszamy już 21 sierpnia! Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: promocja@powiat.hajnowka.pl lub telefonicznie: 85 682 30 46.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}