W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Znamy najlepszych - ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022

Ranking Perspektywy 2022 - informacja o wynikach

Jak co roku, na początku stycznia, poznaliśmy wyniki rankingu liceów i techników, które przygotował miesięcznik "Perspektywy". Wśród najlepszych szkół w całym kraju znalazły się szkoły z terenu Powiatu Garwolińskiego.

 

Ranking Liceów Ogólnokształcących

- 97. miejscu uplasowało się Katolickie LO im. Cypriana K. Norwida

- 256. miejsce w roku bieżącym odnotowało I LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie

- 740. LO im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie

- 903. LO im. Joachima Lelewela w Żelechowie

 

Ranking Techników

- 191 miejsce Technikum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie

- 238 miejsce Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie

 

Za wysokie wyniki w rankingu miesięcznik Perspektywy przyznaje Znaki Jakości. Złoty otrzymało KLO, srebrne LO Garwolin, Technikum nr 1 w Garwolinie, Technikum w Żelechowie, a brązowe LO w Żelechowie i Sobolewie.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacje mogą czerpać z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022 i Rankingu Techników 2022 oraz trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2022Rankingu Maturalnego Techników 2022 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2022.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczyła dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Kryteria Rankingu Liceów 2022 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2022 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Przygotowano również podrankingi wojewódzkie (oddzielne dla liceów i techników), które są wyciągami z głównych rankingów ogólnopolskich. Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ponad 1500 najlepszych liceów i techników w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.licea.perspektywy.plwww.technika.perspektywy.pl

 

Materiały

https://licea.perspektywy.pl/2022/rankings
https://technika.perspektywy.pl/2022/rankings
{"register":{"columns":[]}}