W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Z wdzięczności za serce - Lwów dla Polaków i Polonii

Plakat informacyjny o koncercie - Z wdzięczności serca

Z wdzięczności za serce - Lwów dla Polaków i Polonii" - wspaniały koncert w Filharmonii Narodowej w Warszawie!

Zapraszamy Mieszkańców Powiatu Garwolińskiego, którzy otworzyli swe domy i serca na pomoc potrzebującym do wzięcia udziału w podniosłym koncercie w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wystąpią wspaniali artyści z Ukrainy.

👉 27.06.2022r. | poniedziałek |

👉 godz. 19.00

👉 Filharmonia Narodowa w Warszawie, ul. Jasna 5

 

🔸 Bezpłatne bilety do nabycia w Starostwie Powiatowym w Garwolinie

🔸 Zapisy i wszelkie informacje pod nr. 784 356 443 do 17.06.2022 | piątek |

| Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń - można zgłaszać grupy zorganizowane |

Zaproszenie

    Od 24 lutego 2022 roku, nasz wschodni sąsiad- Ukraina zmaga się z pełnoskalową agresją Rosji. Miasta obracane są w ruinę, ginie niewinna ludność cywilna, w tym wiele bezbronnych dzieci. Rosjanie wykazują się szczególną okrutnością i bezwzględnością; gwałty, terror i deportacje przywołują w naszej pamięci obrazy z II wojny światowej. Cierpienie rozlało się na Ukrainę.

    Od pierwszych godzin wojny, swoje serca dla milionów uciekinierów z Ukrainy w sposób niespotykany we współczesnym świecie otworzyli Polacy i państwo polskie. Wsparcie z naszego kraju udzielane jest także za naszą wschodnią granicę. W pomoc humanitarną zaangażowały się instytucje państwie, organizacje pozarządowe oraz miliony Polaków, czy organizacje polonijne. Mieszkańcy Powiatu Garwolińskiego również otworzyli swoje domy i serca, by pomóc potrzebującym. Ukraina to widzi i pragnie wyrazić za to wdzięczność. Nasze polskie przysłowie: „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie” jest przywoływane przez Ukraińców przy każdej możliwej okazji.

    Zapraszamy Państwa na niezwykły koncert w Filharmonii Narodowej w Warszawie   pod tytułem „Z wdzięcznością za serce- Lwów dla Polaków i Polonii” w wykonaniu Polsko-Ukraińskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej. W skład orkiestry wchodzą młodzi muzycy związani ze Lwowską Filharmonią Narodową, Lwowską Akademią Muzyczną oraz Uniwersytetem Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Koncert, w którym usłyszymy utwory klasyczne polskich i ukraińskich kompozytorów jest wyrazem wdzięczności tak bliskiego każdemu sercu Polaka-Lwowa dla całego narodu polskiego. Chcemy za pośrednictwem artystów przyłączyć się do tych podziękowań.

    Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Powiatu Garwolińskiego do udziału w tym wyjątkowym koncercie. Wykażmy swoją obecnością solidarność z braćmi Ukraińcami!

Maria Koc  Senator RP

Adam Bala  Prezes Zarządu Polsko-Ukraińskiej Fundacji imienia Ignacego Jana Paderewskiego

Mirosław Walicki    Starosta Powiatu Garwolińskiego

 

 

 

                                                                

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}