W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wizyta Premiera w Powiecie Garwolińskim

Wizyta Premiera

W środę 7 lipca 2021r. w Górznie gościliśmy na naszej ziemi Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Szef Rządu przybył do nas na zaproszenie Senator RP Marii Koc oraz Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego. To historyczna wizyta, w której wzięli udział przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych, przedstawiciele OSP i KGW oraz Mieszkańcy naszego powiatu.

- Witamy w pięknym powiecie garwolińskim, gdzie mieszkańcy mają gorące wielkie serca!  Dziękujemy, że pomimo licznych obowiązków znajduje Pan czas na spotkania z Polakami, a w szczególny sposób dziękujemy za to spotkanie tu na ziemi garwolińskiej  – mówiła podczas powitania Marszałek Maria Koc.

- Witamy Pana na ziemi ludzi aktywnych i przedsiębiorczych. To tutaj mimo tej bliskości Warszawy, nigdy nie byliśmy sypialnią Warszawy – przywitał Premiera w imieniu mieszkańców Powiatu Starosta Mirosław Walicki.

W Powiecie Garwolińskim zawsze stawialiśmy na przedsiębiorczość. Jest to ziemia bogata małymi i średnimi przedsiębiorcami. Jesteśmy ziemią ludzi aktywnych działających w organizacjach, stowarzyszeniach (KGW, OSP). Na terenie Powiatu Garwolińskiego działa ponad 100 Kół Gospodyń Wiejskich. To największa liczba na Mazowszu i jedna z większych w całym kraju! Mieszkanki Powiatu Garwolińskiego chcą działać, chcą być aktywne i chcą pielęgnować tradycje naszego regionu.  To w naszym powiecie działa ponad 100 jednostek OSP. Tu wspólnie – samorządowcy z organizacjami budujemy wspaniałą wspólnotę, która aktywnie  uczestniczy w budowaniu Polski lokalnej!

Jako wspólnota odpowiadamy na programy rządowe, jesteśmy zaproszeni do współpracy i z tego zaproszenia korzystamy – odpowiadamy na apel, by być aktywnym – zapewniał Premiera Starosta Garwoliński.

- Dziękuję Staroście i Wójtowi za ciepłe przywitanie i za zaproszenie do Waszego pięknego powiatu! – mówił Premier Mateusz Morawiecki.

Szef Rządu zaprezentował podczas swojego wystąpienia program społeczno – gospodarczy – Polski Ład.

Co on oznacza dla naszego powiatu? Przede wszystkim tu można być, żyć i nie być tylko sypialnią Warszawy, właśnie tutaj przyciągać inwestycje – mówił premier.

Inwestycje drogowe – budowa S17, dróg gminnych i powiatowych, linii kolejowych. inwestycje wodociągowe i kanalizacyjne, w placówki kultury – to droga, to architektura Polskiego Ładu proponowanego dla Polski. Do której budowy zaproszony jest Powiat Garwoliński.

Na placu przed halą sportową w Górznie powstało wczoraj swego rodzaju miasteczko, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich, prezentowały na stoiskach wyroby rękodzielnicze, kulinarne i inne. Nie zabrakło historycznego akcentu naszego regionu, a wszystko za sprawą Powiatowego Centrum Kultury i Promocji. Wiele radości, uśmiechów, a nawet wspólnych śpiewów to wszystko dzięki zaangażowanym Paniom z KGW oraz obecnym mieszkańcom!

Wśród uczestników spotkania byli parlamentarzyści Henryk Kowalczyk, Krzysztof Tchórzewski, Maciej Górski, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba, radni sejmiku, powiatu i gmin, kierownictwo starostwa, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu garwolińskiego, z którymi premier  rozmawiał o kwestiach uczestnictwa samorządów różnych szczebli w realizacji wieloaspektowego rządowego programu Polski Ład.

Dziękujemy Pani Marszałek Marii Koc, bez której nie byłoby tego spotkania,  Gminie Górzno na czele z Wójtem Waldemarem Sabakiem, mieszkańcom za obecność, Druhom z OSP, Paniom z KGW za czynny udział, służbom bezpieczeństwa i WSZYSTKIM, którzy włączyli się  w to wielkie wydarzenie!

Więcej zdjęć z uroczystości można znaleźć tutaj

Zdjęcia (18)