W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Warto zobaczyć

Zdjęcie

MIASTO I GMINA GARWOLIN

XIX wieczny, neobarokowy kościół parafialny, pochodząca z tego samego okresu stajnia koszarowa, budynek Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego z początku XX wieku, zabytkowe rzeźby i murowana kaplica klasycystyczna na cmentarzu grzebalnym oraz zespół dworski w Zawadach. 

W Miętnem zespół dworsko-parkowy z I połowy XIX wieku.

GMINA BOROWIE

Klasycystyczny kościół z 1831 r. z barokową dzwonnicą - bramą pochodzącą z XVIII wieku, w zakrystii kościoła - dwa portrety trumienne nieznanych kobiet, zespół dworsko-pałacowy z I połowy XIX wieku w Borowiu, Kompleks dworsko-pałacowy w Głoskowie, wiatrak z 1868 r. w Chrominie, cegielnia z początku XX wieku w Głoskowie, drewniany młyn wodny z początku XIX wieku w Kamionce. 
 

GMINA GÓRZNO

 Barokowy kościół z połowy XVIII wieku (chrzcielnica z 1668r., dzwon z 1763r.), dwór z XVII wieku w Górznie, drewniany spichlerz z XVII wieku kryty gontem. 
 

GMINA MACIEJOWICE

 Jeden najpiękniejszych rynków w centralnej Polsce z klasycystycznym ratuszem, w którym mieści się Muzeum Tadeusza Kościuszki, kościół z obrazem Marii Magdaleny namalowanym w XVII wieku i granitowym grobowcem Zamoyskich, zespół pałacowo-parkowy w Podzamczu . 
 

GMINA MIASTKÓW KOŚCIELNY

 Kościół gotycki z XV wieku w Miastkowie, drewniany kościół z 1687 r., pałac w stylu gotyckim z I połowy XIX wieku . 
 

GMINA PARYSÓW

Kościół z późnorenesansowym ołtarzem z I połowy XVII wieku oraz namalowanym na desce obrazem Matki Boskiej Parysowskiej z I połowy XVIII wieku w Parysowie, pozostałości grodziska zwanego Górą Bony w Kozłowie. 
 

GMINA PILAWA

Drewniany zespół dworca kolejowego z 1877 r., wieże ciśnień z XIX i XX wieku w Pilawie, zespół dworsko-parkowy z I połowy XIX wieku w Trąbkach , zabytkowy dwór w Łucznicy, pomniki poświęcone bohaterom II Wojny Światowej i Powstania Styczniowego . 
 

GMINA SOBOLEW

Drewniany kościół z 1708 r. z późnogotycką figurą Chrystusa Ukrzyżowanego wyciętą w desce i polichromowaną z XVI wieku, chrzcielnicą z XVII wieku oraz obrazem Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z XVII wieku i rzeźbami barokowymi z XVIII wieku w Sobolewie, drewniany kościół z 1740 r. w Gończycach, ruiny dworu i Kopiec Kościuszki w Krępie. 
 

GMINA TROJANÓW

Zespół osadniczy z połowy VIII wieku w Podebłociu, dwór z II połowy XIX wieku, młyny wodne na Okrzejce, klasycystyczny kompleks parkowo-pałacowy z XIX wieku w Korytnicy, kuźnia z początku XX wieku w Życzynie, wiatrak z połowy XIX wieku w Woli Koryckiej Dolnej, młyn z XIX wieku w Woli Życkiej. 

 

GMINA ŻELECHÓW

 Jeden z większych w Europie rynków z zabytkowymi sukiennicami, kościół filialny z 1741 r. z XVII wiecznym z późnorenesansowym ołtarzem, zespół pałacowo - parkowy wybudowany w 1790 roku dla Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego ówczesnego prezydenta Warszawy, klasycystyczna kaplica grobowa, cmentarz żydowski, przydrożne kapliczki i krzyże.

{"register":{"columns":[]}}