Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego z okazji 3 Maja

Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego

• wdrażanie do kulturalnego dopingu podczas meczu.

Organizatorami zawodów są animatorzy kompleksu boisk Orlik 2012

TERMIN I MIEJSCE

3.05.2023 r. godz.12 kompleks boisk „Moje Boisko Orlik 2012”w Żelechowie, ul. Szkolna 3

UCZESTNICTWO

W imprezie uczestniczą zespoły zgłoszone do udziału w rozgrywkach z imiennym wykazem zawodników, oraz podaniem nazwiska kapitana drużyny i telefonem kontaktowym.

1. Zgłoszenia uczestnictwa będą przyjmowane u animatorów Boiska ORLIK w Żelechowie do 2.05.2023 r.
  2. Maksymalna ilość drużyn to 8. Po zgłoszeniu ósmej drużyny lista turniejowa zostaje zamknięta.
  3. Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu  i przepisów gry w turnieju.

DRUŻYNY

1. W zawodach mogą brać udział zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat ( możliwość udziału zawodników którzy ukończyli 16 lat za pisemną zgodą opiekunów prawnych).
  2. Drużyna może liczyć maksymalnie 12 zawodników.
  3. Na boisku grają 6 – osobowe drużyny (5 w polu + bramkarz) , ilość zmian nieograniczona.
  4. Za nieprzestrzeganie regulaminu i przepisów gry grozi kara dyskwalifikacji z turnieju lub walkower. Karę orzeka organizator.
  5. Podczas turnieju na terenie obiektu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i palenia papierosów.

SYSTEM ROZGRYWEK

1. Drużyny rywalizują w dwóch grupach po 4 drużyny. Dwie pierwsze z każdej grupy rozgrywają półfinały (A1-B2 oraz B1-A2). Następnie mecz o 3 miejsce i finał. W przypadku mniejszej liczby drużyn niż 7 gramy każdy z każdym.
  2. Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt.

O kolejności miejsc decyduje:

• Większa ilość zdobytych punktów,
    • Wynik bezpośredniego spotkania,
    • Lepsza różnica bramek między zainteresowanymi,
    • Lepsza różnica bramek z całego turnieju,

Przy dalszym braku rozstrzygnięcia rzuty karne między zainteresowanymi drużynami

PRZEPISY GRY

• czas gry : 2 x 10 minut, 3 minuty przerwy- (z możliwością wydłużenia czasu w przypadku zgłoszenia się mniejszej ilości drużyn).
    • po wyjściu piłki na aut bramkowy gra wznawiana jest z oznaczonego pola bramkowego nogą.
    • turniej zostanie rozegrany piłką nr 5
    • nie obowiązuje przepis o spalonym
    • po wyjściu piłki poza linie boczną grę wzawiamy rzutem z autu.
    • rzut karny wykonywany jest ze środka linii pola karnego
    • w przypadku wykonywania rzutu wolnego mur drużyny przeciwnej ustawiany jest w odległości 5 metrów od piłki
    •

Obowiązują aktualne przepisy PZPN z wyjątkami:

• Zawodników nie obowiązuje limit zmian w danym meczu.
      • Zmiany odbywają się w wyznaczonej strefie zmian (dla obu drużyn - boczna linia boiska)
      • W przypadku nieprawidłowej zmiany dyktuje się rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej z linii bocznej boiska w miejscu gdzie opuścił grę zawodnik.
      • W przypadku pojawienia się większej liczby zawodników jednej drużyny na placu gry drużyny ta jest karana rzutem wolnym pośrednim oraz jeden z wybranych zawodników karany jest wykluczeniem na 2 minuty (bez pokazania żółtej kartki).