W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej i 60-lecie ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Garwolinie - wyróżnieni Nauczyciele

W tym roku Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy szczególnie. Gospodarzem wydarzenia był bowiem Zespół Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, który jednocześnie świętował jubileusz 60-lecia.

Wyjątkowo podniosła uroczystość zgromadziła wspaniałych Gości, Uczniów, Nauczycieli i Wychowawców z całego Powiatu. W ciągu 60 lat mury szkoły Zespół Szkół nr 1 „Ekonomika” opuściło blisko 20 tys. absolwentów, obecnie kształci się tam 1200 osób w 41 oddziałach!

Szkoła im. Bohaterów Westerplatte od lat angażuje się w kształtowanie charakterów młodzieży w duchu najlepszych wartości jakimi są: patriotyzm, pracowitość, obowiązkowość, uczciwość, wrażliwość i bezinteresowność. To szkoła z pasją, szkoła która pielęgnuje także nam najbliższą – lokalną historię. Jest to jedyna szkoła w powiecie, która posiada miejsce, gdzie może odbywać się poglądowa lekcja historii, bowiem w 1974 roku utworzono tam Izbę Pamięci.  

W uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek senator Marii Koc, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych nadał szkole medal „Pro Patria”, natomiast Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik nadał szkole pamiątkowy medal „Pro Masovia”, który wręczyła Magdalena Sałata Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach.

Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki na ręce Dyrektor Szkoły Marzeny Tudek złożył serdeczne gratulacje. Dziękował za zaangażowanie w działania na rzecz wszechstronnego rozwoju i edukacji wychowanków. Jednocześnie podkreślił, iż napawa dumą fakt, że przekazywane środki finansowe są dobrze wykorzystywane, a inwestycje w młode pokolenia będzie przepustką do rozwoju młodzieży, ale i rozwoju naszego Powiatu.

Życzenia i gratulacje z okazji jubileuszu szkoły i Dnia Edukacji Narodowej złożyli obecni goście: Grzegorz Woźniak – Poseł na Sejm RP, Stanisława Prządka – Poseł na Sejm IV-VII kadencji, w imieniu Teresy Wargockiej – Poseł na Sejm RP list odczytała Elżbieta Woźniak-Sionek. Listy przesłali także Posłowie RP: Krzysztof Tchórzewski i Czesław Mroczek. W imieniu Dyrektora Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Adama Skupa – Starszy Wizytator Mariusz Bułas, życzenia złożyli ponadto: Marzena Świeczak – Burmistrz Garwolina, Halina Poszytek – Prezes ZNP w Garwolinie.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej to czas wielkich podziękowań, a także okazja do nagrodzenia najwybitniejszych Pedagogów ze szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński. Decyzją Zarządu Powiatu Garwolińskiego, tego dnia 33 nauczycieli powiatowych placówek oświatowych otrzymało nagrody starosty „w uznaniu za wzorową realizację zadań dydaktyczno- wychowawczych oraz uzyskiwane wyniki nauczania”.

Serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu i przyznanych wyróżnień!


Więcej zdjęć z uroczystości na naszym funpage

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}