W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szkoły przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego

szkoły powiatowe
Wakacje dobiegają końca, wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. W dniu wczorajszym Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki wraz z Panią Maria Koc - Senator RP, Wicestarostą Markiem Ziędalskim oraz Radnymi Powiatowymi na czele z przewodniczącym Komisji EKS Krzysztofem Łapaczem oraz dyrektorem Wydziału EKS Starostwa Powiatowego w Garwolinie Justyną Maszkiewicz odwiedzili szkoły prowadzone przez Powiat Garwoliński przed rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022.
Na remonty placówek oświatowych pozyskaliśmy wiele środków rządowych, unijnych oraz z Województwa Mazowieckiego. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza baza oświatowa i sportowa była dobrze wyposażona, aby młodzież mogła uczyć się i rozwijać w komfortowych warunkach. Jest to jeden z naszych priorytetów. W naszym powiecie dzieją się naprawdę dobre rzeczy i wszystkim, którzy nas w procesie zmian wspierają i dopingują, serdecznie dziękujemy!
Szczególnie dziękujemy Pani Marszałek za pomoc i wsparcie w pozyskaniu funduszy na inwestycje. Dzięki dofinansowaniu już wkrótce będziemy mogli rozpocząć kompleksowy remont sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym w ZS nr 2 w Garwolinie. Będziemy kontynuować rozpoczęty w ubiegłym roku remont basenu w ZS w Miętnem. W ramach poprawy bazy sportowej zostanie wykonane zadaszenie boiska przy Powiatowym Ośrodku Sportu w Miętnem. Po wybudowaniu zadaszenia nad istniejącym boiskiem oraz biorąc pod uwagę rodzaj nawierzchni boiska, korzystanie z niego będzie mogło odbywać się przez cały rok bez względu na warunki pogodowe, co w znacznej mierze przyczyni się do poprawy komfortu treningowego drużyn piłkarskich.
W kolejnym roku planujemy budowę hali sportowej w Żelechowie oraz remont hali w Sobolewie. W ZS nr 1 zostanie dobudowany budynek, w którym będą mieścić się szatnie oraz sala dydaktyczna. Na bieżąco prowadzimy remonty, wynikające z eksploatacji budynków. W naszych szkołach do tej pory udało się wykonać już wiele, ale potrzeby są znacznie większe
i będziemy starać się o pozyskanie kolejnych funduszy. Wszystkie inwestycje wpisują się w politykę poprawy jakości życia naszych mieszkańców. Człowiek to najlepsza inwestycja, dlatego też w Powiecie Garwolińskim realizujemy inwestycje służące poprawie warunków kształcenia oraz pobytu dzieci i młodzieży w naszych placówkach.
Dziękujemy Pani Marszałek za obecność oraz wspaniałą współpracę. Dziękujemy dyrektorom szkół za miłe przyjęcie.
U progu 2021/2022 roku pani Senator RP Maria Koc na ręce Dyrektorów przekazała życzenia Nauczycielom, Uczniom, całej społeczności szkolnej życząc zdrowia, bezpieczeństwa, sukcesów
w nauce oraz nauki stacjonarnej.

Zdjęcia (15)