W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Premier Mateusz Morawiecki i Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg w Powiecie Garwolińskim

Konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego i Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg w Żłobku Samorządowym w Pilawie
W środę 30 listopada 2022 r.  Premier Mateusz Morawiecki, wraz z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg, złożyli wizytę w Żłobku Samorządowym w Pilawie.
 
Założenia nowej edycji programu Maluch+ stanowiły temat przewodni wizyty Premiera na naszej ziemi.
 
Premier wraz z Minister podkreślali w czasie konferencji prasowej, że rodzice dzieci do lat trzech mogą liczyć na szczególne wsparcie państwa w opiece nad dziećmi, tak by mieli odpowiednie warunki, aby – jeśli tylko chcą – łączyć aktywność zawodową z rodzicielstwem.
 
Szef rządu podsumował dotychczasowe wsparcie dla rodzin z dziećmi. Dzięki działaniom rządu liczba miejsc w żłobkach wzrosła niemal trzykrotnie z 80 tys. do 230 tys. w 2022 roku.
W nowej edycji programu gminy będą miały trzy lata na realizację zadania od ogłoszenia informacji o przyznaniu dofinansowania. Pieniądze będzie można przeznaczyć nie tylko na przebudowę, remont budynku lub dostosowanie pomieszczeń do potrzeb dzieci, ale także na zakup lub montaż wyposażenia. Samorządy na dofinansowanie do funkcjonowania już utworzonego miejsca dla najmłodszych otrzymywać będą przez trzy lata miesięcznie do 837 zł.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}