W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podsumowanie projektu „Liceum Ogólnokształcące w Żelechowie - po wiedzę i kompetencje”

Projekt „Liceum Ogólnokształcące w Żelechowie - po wiedzę i kompetencje” w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” - fot. 1

„Liceum Ogólnokształcące w Żelechowie - po wiedzę i kompetencje”

Dwunastu nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie od 30 listopada 2020 r. do 29 listopada 2021 r. realizowało projekt współfinansowany ze środków programów Unii Europejskiej Erasmus+ „Liceum Ogólnokształcące w Żelechowie - po wiedzę i kompetencje” w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej”. Główne cele projektu to rozwijanie kompetencji językowych nauczycieli przedmiotów ogólnych, zwiększenie wiedzy nauczycieli w obszarze bezpieczeństwa w Internecie, wprowadzenie do przedmiotów nauczania metod edukacyjnych zapewniających wsparcie dla uczniów z trudnościami w nauce, a także nawiązanie współpracy międzynarodowej w celu organizacji wyjazdów młodzieży w przyszłości.

Kadra na kursach we Włoszech

W lipcu nauczyciele wzięli udział w kursach doskonalących we Włoszech. Przez pięć dni uczestnicy mobilności w trzyosobowych grupach brali udział w czterech różnych kursach dydaktyczno-metodycznych prowadzonych w języku angielskim lub tłumaczonych z języka angielskiego. Tematyką szkoleń było bezpieczne korzystanie z Internetu oraz dbałość o swoją prywatność, wykorzystanie urządzeń mobilnych w edukacji, praca z młodzieżą mającą problemy z nauką, kryzys wieku nastoletniego oraz komunikacja z nastolatkami z zaburzeniami psychologicznymi.  Istotne były także aktywności podejmowane w czasie poza kursem. Nauczyciele brali udział w życiu społeczno-kulturowym, dzięki czemu mieli okazję lepiej poznać kulturę kraju przejmującego, a nawet mogli odwiedzić niektóre z pobliskich atrakcji turystycznych. Na zakończenie kursów uczestnicy otrzymali certyfikaty.

Projekt dający wiele możliwości

Bezpośrednim adresatem tego projektu była wprawdzie określona grupa nauczycieli wyłonionych w postępowaniu rekrutacyjnym, lecz w dalszej realizacji programu podzielili się oni zdobytą wiedzą i umiejętnościami z resztą kadry pedagogicznej, co podniosło potencjał całego zespołu. Pośrednimi odbiorcami projektu byli uczniowie żelechowskiego liceum oraz ich rodzice. 

Podsumowanie - projekty szansą na wielowymiarowy rozwój

W listopadzie na spotkaniu podsumowującym działania w ramach projektu nauczyciele podzielili się zdobytym doświadczeniem. W imieniu Starosty Powiatu Garwolińskiego pani Urszula Kobielus, nauczyciel i radna powiatowa, wręczyła uczestnikom certyfikaty  potwierdzające ukończenie przygotowania pedagogiczno-kulturowo-językowego i  zaświadczenia ukończenia mobilności w ramach programu Erasmus+   oraz dokument Europass – Mobilność.

Realizacja niniejszego projektu międzynarodowego przyniesie długoterminowe korzyści, gdyż pozyskane informacje zostaną wdrożone do planów dydaktycznych i wychowawczych.

Należy podkreślić jeszcze jeden wymiar wszystkich projektów Erasmus+, jakim jest nawiązanie nowych kontaktów w zakresie współpracy międzynarodowej, a w efekcie zwiększenie wymiaru europejskiego funkcjonowania naszego Liceum.

Od 1 września 2021 r. Liceum rozpoczęło realizację kolejnego projektu dla uczniów i nauczycieli w ramach programu Erasmus+.

 

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}