W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podstawowe informacje

GSAG

Położenie geograficzne

Pod względem administracyjnym Powiat Garwoliński należy do Województwa Mazowieckiego; położony jest we wschodniej części Niziny Południowo-Mazowieckiej na granicy Kotliny Warszawskiej i Wysoczyzny Siedleckiej. Jego obszar znajduje się w prawym dorzeczu środkowego biegu Wisły oraz jej niewielkich dopływów: Wilgi, Okrzejki i Promnika. Teren powiatu przecięty jest szosą warszawsko - lubelską oraz równoległą do niej linią kolejową.

 

Powiat Garwoliński zajmuje powierzchnię 1 284 km2, a mieszka w nim 108 419 tys. osób. (stan na grudzień 2021)

Mapa Powiatu

W skład powiatu wchodzą dwa miasta: Garwolin i Łaskarzew, dwie gminy miejsko-wiejskie: Pilawa i Żelechów oraz dziesięć gmin wiejskich: Borowie, Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Sobolew, Trojanów, Wilga.

 

Powiat garwoliński graniczy z pięcioma powiatami z województwa mazowieckiego: siedleckim, mińskim, otwockim, grójeckim i kozienickim, oraz z dwoma powiatami z województwa lubelskiego: ryckim i łukowskim.

 

POWIAT GARWOLIŃSKI ZAPRASZA

Powiat Garwoliński to dynamicznie rozwijające się tereny w województwie mazowieckim o ogromnym potencjale gospodarczym, oferujący inwestorom krajowym jak i zagranicznym doskonałe warunki dla rozwoju biznesu.

 

Zapraszamy na pełne dyskretnego uroku ziemie, gdzie już blisko pięć stuleci ciekawej historii splata się z niosącą nowe wyzwania współczesnością. Zobaczyć można tu wiele interesujących zabytków, poznać przedsiębiorczych, pełnych pasji ludzi, skorzystać z ich gościnności. Nie brakuje atrakcji, które wypełniają czas i pozostawiają z pobytu w naszym powiecie miłe, niezapomniane wspomnienie.

 

Powiat Garwoliński to również atrakcyjny rynek pracy ( odpowiednio przygotowana kadra, rozwinięty system szkolnictwa) oraz mieszkań (konkurencyjne ceny, wysoki standard oferowanych lokali).

 

Mamy wiele do zaoferowania nie tylko inwestorom, ale również turystom. Powiat stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku. Ekologicznie czysty krajobraz, unikatowe zabytki, atrakcyjna oferta kulturowo - rozrywkowa, życzliwość i gościnność naszych mieszkańców czy hossa agroturystyki i hotelarstwa na naszych terenach, to niewątpliwie jego atuty.

Materiały

MAPA POWIATU GARWOLIŃSKIEGO

Wideo

{"register":{"columns":[]}}