W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Moralność Pani Dulskiej - Narodowe Czytanie

Narodowe czytanie
Wszyscy miłośnicy literatury spotkali się w poniedziałek 6 września w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, by w 100. rocznicę śmierci Gabrieli Zapolskiej, czytać dzieło pisarki pt. "Moralność Pani Dulskiej".Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, Wicestarosta Marek Ziędalski wzięli udział we wspólnym czytaniu dzieła, zorganizowanym i koordynowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Lelewela w Żelechowie. W wydarzeniu uczestniczyli również pedagodzy i młodzież szkolna ze szkół prowadzonych przez powiat, a także przedstawiciele KLO i ŚDS w Miętnem.
„Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej to tragifarsa, łącząca elementy komedii oraz tragedii. Swoją prapremierę miała w 1906 roku w Krakowie.
Ogólnopolska akcja "Narodowe Czytanie" odbywająca się pod patronatem Pary Prezydenckiej, ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości narodowej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym , którzy włączyli się i brali udział w Narodowym Czytaniu. Dziękujemy Pani Dyrektor LO im. J. Lelewela Sylwii Tomaszek oraz uczniom za przygotowanie oraz koordynację.

Zdjęcia (6)