W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kapele, zespoły, chór i akordeonista na Festiwalu Etnograficznym!

Festiwal Etnograficzny, zespoły fot. 1

Festiwal Etnograficzny to także występy wspaniałych kapel, zespołów, chóru czy akordeonisty…

Podczas niedzielnego wydarzenia mogliśmy usłyszeć występ Jakuba Kołyski, który wprowadził nas w Festiwal piękną melodią akordeonową. Powiat Garwoliński to piękna spuścizna etnograficzna, w której ważne miejsce zajmują obrzędy i zwyczaje ludowe naszych przodków. Pani Jadwiga Krześniak, zasłużony propagator kultury ludowej, w niesamowitej gawędzie przybliżyła nam dawne obrzędy dożynkowe i zwyczaje w trakcie żniw – przenieśliśmy się dzięki niej na dawną, polską, mazowiecką wieś.
 
Chór Żelechowa pod kierownictwem Pana Sławomira Lesisza zaprezentował repertuar ludowy, ale mogliśmy także usłyszeć współczesną muzykę rozrywkową. Zespół Pieśni i Tańca z Sokołowa przedstawił nam folklor z różnych regionów Polski. Zespół zagrał i zatańczył także na cygańską nutę, a barwne stroje wypełniły festiwalową scenę.
 
Do wspólnej zabawy zaprosiły dwie kapele: kapela ludowa z Kacprówka i kapela Krzysztofa Steregi. Na tradycyjnych dechach od razu zrobiło się tłoczno! Zabawy nie było końca! Młodzież związana z KGW Damianów przygotowała niespodziankę i zaprosiła do belgijki! Do wspólnych podskoków ruszyli i starsi i młodsi uczestnicy Festiwalu. Niesamowita atmosfera, zabawa i radość - tak w skrócie można opisać to, co działo się w Miętnem!
 
Wieczorną zabawę na góralską nutę poprowadził znany i lubiany zespół góralski Zbóje. Gwiazdą wieczoru był zespół Defis, którego wokalistą jest Karol Zawrotniak. Do największych przebojów grupy należą takie utwory jak „Gorące serce”, „Tak bardzo tego chcę”, „Wciąż o tobie mam sny” czy „Niespotykany kolor.
 
Dziękujemy Wam za Waszą obecność, wspólną zabawę, niesamowitą atmosferę i niepowtarzalny klimat, który stworzyliśmy w Miętnem!
 
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022.
Honorowy patronat nad festiwalem sprawowała Maria Koc - Senator RP.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}