W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jak wygląda praca geodetów i do czego m.in. wykorzystywane są drony? Z czego słynie Malaga? To kilka z wielu pytań, na które odpowiedź poznało 23 uczniów ZSP Żelechów dzięki programowi Erasmus+ 🇪🇸

Wyjazd uczniów ZSP Żelechów do Malagi.

Malaga w Hiszpanii, jedno z najstarszych miast Europy przez dwa tygodnie, na przełomie maja i czerwca 2023 roku gościła młodzież z  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani do programu Erasmus+ wspierającego praktyki zagraniczne w adekwatnych do kierunku kształcenia miejscach pracy. Praktyki odbywały się w firmie geodezyjnej, biurach nieruchomości, dziale księgowym hotelu, w biurze projektowym oraz komisie samochodowym.

Uczniowie Technikum Geodezyjnego i Technikum Rachunkowości doskonalili posiadane umiejętności zawodowe oraz zdobywali nowe kwalifikacje wykonując zadania zlecane przez opiekunów praktyk.  Dodatkowe ważne efekty to poznanie środowiska pracy i sposobu jej organizacji w przedsiębiorstwach zagranicznych oraz podniesienie kompetencji językowych, komunikacyjnych i interpersonalnych. Pozytywnym zaskoczeniem dla uczniów były lekcje języka hiszpańskiego dzięki innowacyjnym metodom pracy stosowanym przez lektorów.

Wartością dodaną wyjazdu był bogaty program kulturowy. W Maladze młodzież zwiedziła twierdzę Alcazaba, zamek Giblarfaro, historyczne centrum miasta,  Muzeum Picassa oraz Muzeum Motoryzacji i Mody. Podczas wycieczek organizowanych przez goszczącą nas firmę Euromind uczniowie odkryli piękno Mijas - białego miasteczka położonego na skałach, podziwiali widowiskowe tarasy i wąwóz w Rondzie  oraz zachwycili się postmodernistyczną architekturą Castillo de Colomares.

Swój pobyt w Maladze uczniowie najczęściej podsumowywali stwierdzeniem „Było wspaniale, aż żal wracać”. Erasmus+ to praktyki zawodowe i znakomita przygoda. Opiekunami uczniów podczas praktyk były panie Halina Gula, Hanna Szaniawska i Krystyna Wieczorkiewicz. Projekt realizowany był w ramach akredytacji w programie Erasmus+ na rok szkolny 2022/23

Już w przyszłym tygodniu kolejna grupa uczniów wyjedzie na praktyki zawodowe do Alicante, a grupa nauczycieli wyjedzie na job-shadowing do Grenady. Już blisko 300 osób - uczniów i nauczycieli doskonaliło swoje kompetencje w ramach programu Erasmus+ dzięki, któremu można uczyć się za granicą, wziąć udział w zagranicznej mobilności zawodowej lub realizować międzynarodowe projekty edukacyjne.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}